W tym roku działamy na terenie Browaru Mieszczańskiego na Hubskiej.

Akcje zaplanowaliśmy na 26.06-29.06, co oznacz że, łączymy się z Podwodnym Wrocławiem !!!
Będziemy stać przy White Hole / Hubska 44, bud. C6 Wrocław

Co dla Was mamy? Podwodny event Kolektywu Brednie, stand-up Jacka Stramika, rozmowę z Rafałem Księżykiem i Slam Poetry.

ROZPISKA:

26.06.2025 (czwartek) / 19:30
Pic na wodę | wydarzenie artystyczne kolektywu BREDNIE

Zapraszamy na wieczór pełen wilgoci, przecieków i podtopień. Na granicy zatopienia i iluzji, między szumem rzeki a szelestem gazetowego papieru — kolektyw BREDNIE rozlewa się po przestrzeni White Hole.
Punktem wyjścia naszej interwencji są teksty z magazynu Cegła – nr 45 H2O, ślizgamy się po nich, nasiąkamy, przeciekamy…

Wpadajcie na wydarzenie artystyczne, do którego zaprosiliśmy młodych artystów — scenografów, performerów, aktorów i muzyków. Wieczór i kawałek nocy wypełnią dźwięki, spektakl, interwencje płynące poza głównym nurtem…

Kolektyw BREDNIE powstał w styczniu 2024 roku. Składamy się z grupki młodych artystów, mieszkających we Wrocławiu, tworzących sztukę współczesną.
Wychodzimy poza schematy, angażujemy publiczność do interakcji ze sztuką, wychodząc tym samym poza przestrzenie wystawiennicze. Nasza twórczość bazuje na grotesce i postcringe’u. Pomimo krótkiego stażu braliśmy udział wielu wystawach zbiorowych na terenie całej Polski.
Od niedawna przekształciliśmy się również w inicjatywę wystawienniczą, tworząc przestrzeń do artystycznej wypowiedzi dla innych artystów i artystek.
Łączymy środowiska twórcze. Nasze działania odbywają się w przestrzeni publicznej miasta, ale także współpracowaliśmy także m.in. ze Sztuką na miejscu, Galerią Kontener Czasoprzestrzenią i Klubem Szalonych.
Tworzyliśmy także jedną z ekspozycji w ramach festiwalu Wrocław Off Gallery Weekend w 2024 roku.
Skład kolektywu: Zuzanna Wanowicz, Gabi Wolska, Kalina Radomska, Michał Miśków

Gościnnie wystąpi Robert Gonera, który przeczyta wiersze o tematyce wodnej.

27.06.2025 (piątek) / 17:00
Spotkanie z stand-uperem Jackiem Stramikiem wokół książki „Łapy precz od żartów” (Stramik / Giza).
Rozmowę poprowadzi Bartosz Zalewski. Po rozmowie, zapraszamy na stand-upowego seta w wykonaniu Jacka Stramika.

Jacek Stramik urodzony w 1983 w Koszalinie. Stand-uper, autor tekstów komediowych i blogowych. Na scenie od 2012 roku.
Miłośnik ładnych zdań i brzydkich wyrazów, przyjaciel zwierząt i ludzi; zaciekły krytyk gatunku homo sapiens. Od małego unika dzieci. A od niedawna alkoholu, narkotyków i papierosów, ale do niczego nie namawia.
Występował na scenach całej Polski, latał bawić Polonię do UK. Pojawiał się w telewizjach Comedy Central, TVN, TVP PEK (przed erą kurskiego) oraz na Netfliksie.
Stramik jest również współatorem książki Łapy precz od żartów, którą napisał wspólnie z Abelartem Gizą.

Bartosz Zalewski – stand-uper urodzony 24 października 1988 we Wrocławiu zamieszkały we Warszawie, sercem trzeciego świata drugiej kategorii obywatel, nakazem poszukiwany.
Występuje od 2010, nie roku lecz wrażenia przypisanemu tej liczbie.
Ma na koncie występy telewizyjne, roasty, nagrania solowe, podcasty i stanowczo za mało pieniędzy, proszę mu je dać.

28.06.2025 (sobota) / 17:00
Spotkanie z Rafałem Księżykiem wokół książki „Fala”.
Rozmowę poprowadzi Paweł Piotrowicz

Rafał Księżyk (ur. 1970) – dziennikarz, redaktor i krytyk muzyczny. W latach dziewięćdziesiątych współtworzył magazyny „Brum”, „Plastik”, „Antena Krzyku”, „City Magazine” i „Aktivist”.
Od 2012 do 2017 roku był redaktorem naczelnym „Playboya”. Jest współautorem autobiografii Tomasza Stańki, Roberta Brylewskiego, Tymona Tymańskiego, Muńka Staszczyka, Kazika Staszewskiego, Marcina Świetlickiego, a także autorem dwóch zbiorów esejów – 23 cięcia dla Williama S. Burroughsa oraz Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach.
W 2020 roku wydał Dziką rzecz, opowieść o polskiej muzyce i transformacji 1989–1993, za którą był nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Za opublikowaną trzy lata później monografię Śnialnia. Śląski underground otrzymał Górnośląską Nagrodę Literacką „Juliusz”.

W 2025 roku ukazała się jego książka Fala. Rok 1984 i polski postpunk. Współpracuje z magazynem Dwutygodnik.

Paweł Piotrowicz – (ur. 1978) wrocławski dziennikarz muzyczny, organizator koncertów i wystaw, animator kultury. Zorganizował około 400 imprez kulturalnych, jest wydawcą i promotorem wrocławskich zespołów undergroundowych. Od stycznia 2021 roku jest prezesem fundacji Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna i właścicielem fanpage’a o tej samej nazwie.
Autor książek: „Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna 1979–1989”, „Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna 1990–2000”, „Dolnośląska Niezależna Scena Muzyczna”.

29.06.2025 (niedziela) / 19:30
Podwodny Slam Poetry
Prowadzenie BroCat

Czym jest Slam poetycki? -To forma prezentacji scenicznej, w której występujący przedstawiają teksty własnej twórczości.
Każdy z uczestników ma trzy minuty na występ, podczas którego musi przekonać do siebie jury (przybyłą na wydarzenie publiczność).
To ona wybierze najlepszego „poetę performera”.

Zwycięzca wygrywa 700 zł! + nagrody książkowe dla półfinalistów.
Zasady Podwodnego Slamu poetyckiego:
– nie można używać rekwizytów oraz instrumentali
– występujący mają maksymalnie 3 minuty na występ

BroCat – dusza prosta i czysta. Slamerka, kasjerka, współzałożycielka i członek interdyscyplinarnej grupy Kolektyw Komitet. Żyje pod imieniem i nazwiskiem Weronika Zwierzyńska.

ZAPISY NA SLAM: wero.zwierz@o2.pl
—————————–
Wydarzenie jest elementem interdyscyplinarnego projekt „Book Truck w Browarze Mieszczańskim: jazda kulturalna”, który będzie się odbywać przy ul. Hubskiej 44/48. Celem inicjatywy jest ożywienie kulturalne tej części miasta.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) .