z day
z day

W sobotę, 13. marca na terenie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się pierwsza oficjalna polska edycja Z-day – dnia świadomości organizowanego co roku przez ludzi skupionych wokół Ruchu Zeitgeist. Podczas gdy centralne wydarzenie ma miejsce w Nowym Jorku, w innych miastach na całym świecie odbywają się podobne spotkania. Ruch Zeitgeist (The Zeitgeist Movement) jest nieformalną grupą ludzi z całego świata, wywodzących się z przeróżnych klas społecznych, przedziałów wiekowych i wyznań. Jedynym spójnikiem dla nich jest świadomość, że obecny świat i system hamują rozwój, ograniczają wolność i działają na niekorzyść większości populacji.

Zamiast jednak koncentrować się na narzekaniu, grupa podsuwa nam alternatywę w postaci nowego systemu opartego o współpracę ludzi, globalne zarządzanie zasobami ziemskimi i nieograniczony dostęp do edukacji i technologii. Proponowany system społeczny umożliwiłby wyeliminowanie czynników napędzających egoistyczną chęć zysku, a co za tym idzie chciwość, nieufność i chorą rywalizację. Nie jest to jedynie utopia, gdyż obecny poziom technologii pozwoliłby na stworzenie takiego świata już teraz. Jedynym czynnikiem blokującym postęp jest uśpiona świadomość
ludzka.

Polska edycja Z-DAY rozpocznie się o godzinie 15:00 w budynku C13 Politechniki Wrocławskiej* w sali 3.11 (wejście przez salę 2.17, II piętro).

PLAN WYDARZEŃ:

15:00 – Wstęp, przywitanie zgromadzonych
15:15 – Projekcja filmu Zeitgeist: Addendum
17:15 – Krótki komentarz dot. filmu, przerwa
18:40 – Prezentacja multimedialna
19:20 – Dyskusja z udziałem wszystkich uczestników
21:00 – Zakończenie

Na spotkaniu przedstawiony zostanie mechanizm działania systemu monetarnego, który jest podstawą funkcjonowania każdego kraju na świecie.

Zaprezentowane zostaną najważniejsze problemy wynikające z niedoskonałości tego systemu oraz zagrożenia, jakie z nich płyną, a które dotykają bezpośrednio Ciebie, Twojej rodziny i przyszłości nas wszystkich. Przedstawimy rozwiązania, które mają szansę naprawić obecną sytuację; zaprezentujemy także konkretne propozycje działań, mających na celu jej poprawę, jakie może podjąć każdy z nas nie wywracając swojego życia do góry nogami.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej The Zeitgeist Movement Polska pod adresem: www.zeitgeistpolska.org .

Osoby, które nie wiedz,ą czym jest Z-DAY odsyłam do strony www.ZDAY2010.org.

Zapraszamy!

* Budynek C-13 Politechniki Wrocławskiej mieści się przy ulicy Wybrzeże

Wyspiańskiego 23/25 we Wrocławiu.

Najważniejsze adresy stron WWW:

http://img651.imageshack.us/img651/1784/plakatzday.jpg – PLAKAT Z-DAY 2010

(WZÓRnr1)
http://img641.imageshack.us/img641/9404/plakatzday2.jpg – PLAKAT Z-DAY
2010 (WZÓRnr2)

http://www.ZDAY2010.org – międzynarodowa strona Z-Day
2010
http://www.zday2010.org/index.php?option=com_events&view=events&filter_country=Poland
– informacja o wrocławskim wydarzeniu na oficjalnej stronie Z-Day
http://www.zeitgeistpolska.org – oficjalna polska strona The Zeitgeist
Movement
http://www.thezeitgeistmovement.com – oficjalna międzynarodowa strona The

Zeitgeist Movement