targi1

ZAPRASZAMY NA STOISKO NR 32

Strona organizatora 25 Wrocławskich Targów Dobrych Książek:
http://domliteratury.wroc.pl/targi-ksiazki.html/
Czas: 01.12.2016-04.12.2016
Miejsce: Wrocław, Hala Stulecia.

Księgarnia Tajne Komplety zaprasza do swojego stoiska nr 32. W naszej ofercie najciekawsze książki, których nie znajdziecie gdzie indziej, w specjalnej promocji książki wydawane przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.
W tym roku połączyliśmy siły z Wydawnictwem Dwie Siostry. Dlatego warto do nas zajrzeć po mikołajkowe prezenty dla Waszych pociech.

Startujemy 1.12.2016 o 12.00 w czwartek, kończymy o 16.00 w niedzielę 4.12.2016.

-PROMOCYJNE CENY KSIĄŻEK JUŻ OD 5 ZŁ!!!
-KALENDARZE 2017 z rysunkami Antka Wajdy po okazyjnej cenie!!!
-POCZTÓWKI i GADŻETY
-ZNAJDŹCIE  NAS I SIĘ TARGUJCIE, BO PO TO SĄ TARGI!

Na 1.12.2016  zaplanowaliśmy premierę naszego Kalendarza Chaosu 2017 z rysunkami Antka Wajdy.

Obecnie trwa przedsprzedaż po bardzo dobrej cenie, nie przegap, zamów już teraz!

3.12.2016 w godzinach 15:00-17:00 Antek Wajda podpisuje kalendarze i przepowiada przyszłość!

2a

To będzie ekskluzywny, elegancki ale posiadający znamiona niewątpliwej rubaszności, którą gwarantują nietuzinkowe rysunki cenionego wrocławskiego malarza i rysownika Antka Wajdy, Kalendarz Chaosu 2017.

W tym roku proponujemy mix 5 kalendarzy w jednym: kalendarz chiński, kalendarz z dupami, kalendarz przyszłości, kalendarz polski + jeszcze jeden kalendarz.
Co ciekawe, trzecia edycja kalendarza jest lepsza niż nasze poprzednie, bo:
1) do wyboru będzie cienki (rozkład tygodniowy) i grubszy (rozkład dzienny)
2) więcej kolorów okładek do wybory na ekologicznym sztywnym papierze z migającym hot stampem
3) szyty i klejony
3) więcej rysunków Antek Wajda
4) więcej kalendarzy w środku
5) więcej miejsca na notatki
6) w końcu coś uporządkuje twój chaos!

Całość uzupełniona kilkudziesięcioma rysunkami autorstwa Antek Wajda , które przedstawiają mix 5 kalendarzy.

Za skład i oprawę odpowiada Love Gyyethy, która tworzy dizajn Magazyn Materiałów Literackich Cegła.

I to wszystko możesz mieć za kilkanaście groszy za dzień…

 

3.12.2016 w godzinach 15:00-17:00 Antek Wajda podpisuje kalendarze i przepowiada przyszłość!

4.12 (niedziela) ? 12.00-13.00 na naszym stoisku książkę ??Olé! Hiszpania dla dociekliwych? (Wyd. Dwie Siostry) podpisywać będzie autorka Monika Bień-Königsman.

 zaproszenie

O książce: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ol.html

O Autorce:

 Monika Bień-Königsman (ur. 1973)

 Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim i public relations w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz aranżację i architekturę wnętrz w Brighton i we Wrocławiu. W latach 2004?2009 mieszkała w Wielkiej Brytanii, potem w Hiszpanii. Od 2009 roku mieszka w Polsce. Pracuje jako projektantka wnętrz. Fascynuje się Hiszpanią i prowadzi poświęconego jej bloga: hiszpanskiesmaki.es Jest autorką wydanej przez Dwie Siostry książki ??Olé! Hiszpania dla dociekliwych?.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek do 2013 roku odbywały się pod nazwą Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Jako osobne wydarzenie zrodziły się dwadzieścia pięć lat temu z ogólnopolskiej imprezy ? Spotkań Wydawców Dobrej Książki ? która odbywała się w dużych miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu. Pierwszym organizatorem Spotkań we Wrocławiu było Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Zmieniali się organizatorzy oraz miejsca Spotkań. Początkowo był to budynek Opery Wrocławskiej, później wrocławski Ratusz. W takiej formie, impreza przetrwała jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a od 2013 roku na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku Organizatorem targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad Wrocławskimi Targami Dobrych Książek (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY) i ich organizację przejął Wrocławski Dom Literatury.
W ostatnich latach WTDK pojawiały się w różnych przestrzeniach: Muzeum Architektury, zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego budynku dworca Wrocław Główny, Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Rok 2015 był rekordowym pod względem wydawców i czytelników. Na ponad 1400 metrach kwadratowych swoje stoiska miało 150 Wydawców, a odwiedziło nas ponad 50 000 osób. Dlatego też na najbliższe Wrocławskie Targi Dobrych Książek (1-4 grudnia) (zapraszamy do Hali Stulecia! Targom towarzyszy bogaty program, w którym szczególne miejsce zajmują spotkania z autorami. Dzięki temu wrocławianie mieli okazję spotkać się między innymi z: Czesławem Miłoszem, Ryszardem Kapuścińskim, Tadeuszem Różewiczem, Jan Nowakiem-Jeziorańskim, Adamem Zagajewskim, ks. Janem Twardowskim, Januszem Głowackim, Swietłaną Aleksijewicz, Krystyną Siesicką, Danielem Passentem, prof. Janem Miodkiem, Lechem Janerką, prof. Jerzym Bralczykiem, Normanem Davisem, Wojciechem Jagielskim, Urszulą Kozioł, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Mroziewiczem. Goścmi Targów byli również i Hanna Krall, Martin Pollack, Chris Niedenthal, Bronisław Wildstein, Roma Ligocka, Janusz Majewski, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk, Paulina Wilk, Marek Krajewski, Małgorzata Musierowicz, Jacek Żakowski, Wiesław Myśliwski, a w ostatnich latach także: Andrzej Stasiuk, Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Marek Niedźwiecki, Jerzy Sosnowski, Wojciech Mann, Ziemowit Szczerek, Elżbieta Baniewicz, Magdalena Zawadzka, Krystyna Sienkiewicz i Adam Wajrak.

Stałym, ważnym elementem programu Targów jest przyznanie prestiżowej Nagrody „Pióro Fredry” za najlepszą książkę roku. Celem tego jedynego w kraju konkursu edytorskiego dla Wydawców jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszych książek, które zostały wydane w Polsce w mijającym roku. Jury ocenia wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze oraz poziom edytorski i typograficzno-artystyczny.