okladka soundtrack last version small

Donosimy, że po okresie intensywnych prac, technologicznych perturbacji i równie intensywnego oczekiwania, lada dzień ukażą się książki poetyckie laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza. Soundtrack Piotra Makowskiego i Twarde O Rafała Kwiatkowskiego to dwa odmienne pomysły na wiersze, dwa różne typy lektury. Tym samym pierwsza edycja znalazła swój finał, kolejna już za pasem, i to nie jest nasze ostatnie słowo.

TwardeO_mały

Zasady konkursu, które w tym roku ulegną pewnym zmianom, co do jednego pozostają niezmienne: ma on promować wszystkie dobre książki poetyckie bez względu na wiek, dorobek i status ich autorów. Wybieramy po prostu książki literacko najlepsze, formalnie, konstrukcyjnie. Robimy to jednak nie tylko po to, żeby ogłosić werdykt, opublikować, wręczyć nagrodę i pozostawić wyróżnione książki samym sobie. Poprzez publikacje krytyczne i szereg spotkań z nagrodzonymi autorami chcemy pomóc im utrzymać się na powierzchni rwącej i mętnej poetyckiej powodzi.

Pozostałymi finalistami ubiegłorocznego konkursu byli:

– Bogdan Prejs, Wszyscy jesteśmy ce ha i inne cytaty;
– Mateusz Andała, Światło w lodówce;
– Antoni Matuszkiewicz, Opisanie małego świata;
– Joanna Przybylska, Zbliżenia
– Kajetan Herdyński, Późny karnawał;
– Ena Kielska, Weź napisz o mnie wiersz;
– Krystyna Myszkiewicz, Głębiel;
– Krzysztof Szeremeta, Nowy dokument tekstowy;
– Tomasz Ososiński, Ptaki i dzwony;
– Krzysztof Chara, Puch;
– Dominika Dymińska, FUN FUN FUN FUN LOVE LOVE LOVE LOVE HYPE HYPE HYPE HYPE;
– Jarosław Moser, Zagadka morderstwa na lotnisku Heathrow.
– Mariusz Appel, Tonic;

Soundtrack Piotra Makowskiego oraz Twarde O Rafała Kwiatkowskiego, opublikowane nakładem Fundacji Karpowicz, będzie można nabyć w księgarni Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim 2 na wrocławskim Rynku, a także jej witrynie online www.tajnekomplety.pl. oraz w każdej niegłupiej księgarni.

Tomiki_banner