Wrocławska cafe księgarnia Tajne Komplety obchodzi w tym roku dziesięciolecie. Miało być pięknie, dużo radości, prywatka i wegański kawior z bieługi, masa wydarzeń, koncertów, spotkań. Ale tu pojawia się koronawirus. Cały na czarno. Przed Tajnymi Kompletami, które 13 marca zostały zamknięte do odwołania, pojawiło widmo utraty płynności finansowej. I nieciekawe perspektywy dotyczące najbliższej przyszłości, w której coraz mocniej klaruje się recesja. Brak płynności finansowej to zaleganie z fakturami, zaleganie z fakturami, to koniec z nowościami… i w zasadzie, tak ogólnie, koniec. Kropka.

Znacie nas: Tajne lipy nie sprzedają, starając się dbać o tzw. poziom literatury, a jednocześnie organizując ponad  100 wydarzeń rocznie. Od samego początku utrzymywaliśmy się ze sprzedaży książek oraz usług kawiarnianych. Te źródła naszej egzystencji obecnie – i w najbliższych tygodniach//miesiącach – w obliczu zamknięcia praktycznie nie istnieją. I tu pojawiacie się Wy. Cali na biało.

BON NA TRUDNE CZASY
Proponujemy coś ekstra, czyli Tajny Bon na Trudne Czasy. Prościej tego nie potrafiliśmy wymyślić: na naszej stronie internetowej można od dziś nabywać bony na książki w różnych nominałach, które będziecie mogli zrealizować, gdy tylko znowu otworzymy Tajne Komplety. Można będzie potem zamawiać książki z opcją odbioru w księgarni albo wybrać coś z kilkunastu tysięcy pozycji na Tajniackich półkach.
Do każdego zakupionego bonu dołączamy bonusy:  kawę czy herbatę za friko, Kalendarz Antka Wajdy na 2020 i wiele innych atrakcji (poniżej umieściliśmy listę z bonusami w zależności od nominału bonu). Ale przede wszystkim dołączamy naszą szczerą – wielką jak fontanna płetwala błękitnego – wdzięczność.

JAK TO ZROBIĆ?
Do wyboru przygotowaliśmy poniższe bony.
Proponujemy płatność przelewem  na numer konta:  91 2490 0005 0000 4600 8409 0804 (Alior Bank).
1) W tytule przelewu prosimy wpisać poniższe dane: BON, imię nazwisko (dla kogo jest bon), oraz kontakt: adres email lub nr telefonu.
2) Po otrzymaniu wpłaty, wyślemy na adres mailowy imienny bon z nominałem określonym zgodnie z kwotą przelewu lub prześlemy go w formie MMS na podany nr telefonu.
3) Podczas realizacji bonu wystarczy go pokazać w wersji elektronicznej lub – ewentualnie – wydrukowanej.

TAKIE TO PROSTE

Dzięki Waszym wpłatom będziemy mogli pokryć obecne i przyszłe zobowiązania finansowe, rachunki, pensje i przygotować się na trudne czasy. A Wy niebawem za pomocą tego bonu kupicie  u nas sobie prima sort książkę. Wszystkim będzie miło.


Bonus: kawa lub herbata, tajna widokówka.


Bonus: kawa lub herbata, płyta CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”


Bonus: kawa lub herbata, płyta CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”, tajna widokówka oraz 7% rabat na książki.


Bonus: kawa lub herbata, płyta CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”, pakiet pocztówek Antka Wajdy,   oraz 10%  rabat na książki.


Bonus: kawa lub herbata,  Płytę CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”  oraz aktualne nr Magazynu Cegła, gadżety: komplet zakładek do książek i pocztówki,  12%  rabat na książki


Bonus: kawa lub herbata, Płytę CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”  oraz aktualne nr Magazynu Cegła, gadżety: komplet zakładek do książek i pocztówki,  15%  rabat na książki. Zostaniesz objęty specjalną troską! Dostaniesz najlepszy stolik, zagramy w szachy, naparzymy kakao. Gratis wejście na wszystkie szykowane koncerty.


Bonus: kawa lub herbata, Płytę CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”  oraz aktualne nr Magazynu Cegła, gadżety: komplet zakładek do książek i pocztówki,  15%  rabat na książki, zostaniesz objęty specjalną troską! Dostaniesz najlepszy stolik, zagramy w szachy, naparzymy kakao. Gratis wejście na wszystkie szykowane koncerty. I czeka cię ekstra niespodzianka! Coś wymyślimy, może autograf noblistki, może ekstra pakiet książek od nas, a może chciałbyś przez jeden dzień popracować z nami?

—————

To nie jedyna forma wsparcia, jaką możecie nam okazać. Zachęcamy również do przekazywania darowizn na rzecz Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe Fundacji. Tu numer konta to 37 2490 0005 0000 4500 2399 1207 (Alior Bank). Na podstawie przelewu darowizny możecie odpisywać ją od podatku.

Możecie przekazać nam 1% podatku, nasz KRS: 0000333054

Możesz zostać naszym patronem na patronite.pl

Masz inny pomysł, jak nas wesprzeć?
Napisz wiadomość na naszym Facebooku albo na: tajnekomplety@fundacja-karpowicz.org.

Za okazane w ten sposób wsparcie już teraz nisko się kłaniamy. Mamy nadzieję, że na jesień będziemy mogli zaprosić wszystkich na nasze dziesięciolecie.
Przybijamy dwie piątki na 10 lat Tajnych.