Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Bruno Schulz Festiwal oraz Nagrodę Literacką Angelus we Wrocławiu.

Impreza odbędzie się w dniach 14-19 października.

Wszystkie informacje dotyczące festiwalu wraz z programem znajdziecie tutaj!

Bruno Schulz. Festiwal (BSF) to międzynarodowy festiwal sztuki i literatury.

Bruno Schulz ? patron BSF ? pozostaje jednym z najczęściej czytanych, tłumaczonych, komentowanych i adaptowanych autorów piszących w języku polskim na świecie. Od końca roku 2012 prawa do jego twórczości weszły w domenę publiczną, co oznacza, że za sprawą możliwych wznowień (nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju) dzieło autora ?Sanatorium pod Klepsydrą? będzie jeszcze intensywniej obecne w kulturowym krwioobiegu. Bruno Schulz jest także symbolem tragicznej historii narodu żydowskiego i ofiarą Holokaustu ? najdrastyczniejszego epizodu w europejskiej historii narodu żydowskiego. Stąd decyzja o postawieniu figury ?Bruno Schulz?, jako podstawowego znaku cyklicznego festiwalu ? święta sztuki i literatury.

Jako partner festiwalu w naszej księgarni Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się kiermasz książek związanych tematycznie z festiwalem po okazyjnych cenach, jest to też znakomita okazja dla łowców autografów i dedykacji, a znakomitych gości nie zabraknie!

W programie panele dyskusyjne i spotkania z: Dawidem Grossmanem, Zeruyą Shalev, Jurijem Andruchowyczem, Dariuszem Kosińskim, Marcinem Królem, Joanną Siedlecką, Mariuszem Szczygłem, Małgorzatą Szejnert, Joanną Tokarską-Bakir, a także autorami nominowanymi do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus w ramach Salonu Angelusa, który w tym roku odbywać się będzie w ramach BSF  (Jelena Czyżowa, Ołeksandr Irwaneć, Wiesław Myśliwski, Pavol Rankov, Martin Šmaus, Jáchym Topol).

Koncerty Karbido i Jurij Andruchowycz (w nowym projekcie Atlas Estremo) oraz Chain Smokers i Andrzej Sosnowski. oraz literacka gra miejska Kot Nadodrza, polska prapremiera filmu Bo Perssona Watching the Moon at Night .

Bruno Schulz. Festiwal 2014 towarzyszą również dwie sesje naukowe: Kolokwium vincenzowskie (sesja naukowa oraz warsztaty translatorskie; Zakład Narodowy im. Ossolińskich) oraz Centra – peryferie w literaturze polskiej XX i XXI wieku (Uniwersytet Wrocławski).

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

PROFIL FESTIWALU NA FACEBOOKU

Na wszystkie wydarzenie wstęp wolny (na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, szczegóły na stronie festiwalu).

Serdecznie zapraszamy!