Celebrity deathmatch nr 3
Księgarnia Tajne Komplety
Przejście Garncarskie 2
Wrocław

Po wakacyjnej przerwie powraca Wrocławskie Studium Literackie, w ramach którego zderzamy ze sobą zupełnie różne poetyki, szukamy możliwości konfliktu poetyckich interesów, chcemy siać pożywny ferment i twórcze zgorszenie. W październiku spotkamy się z poetą i prozaikiem ze Śląska, współzałożycielem grupy poetyckiej „Na Dziko” Radosławem Kobierskim, jednym z mocodawców terminu „ośmielona wyobraźnia”, i Moniką Mosiewicz, autorką wierszy gatunkowo lżejszych, ale czy to znaczy niepoważnych? Nikt nam już nie zarzuci, że nienawidzimy kobiet.

Spotkanie poprowadzą: Bartosz Sadulski & Przemysław Witkowski

Radosław Kobierski (ur. 1971) – poeta, prozaik, fotograf. Autor tomów poetyckich, zbioru opowiadań Wiek rębny (2000) oraz powieści Harar (W.A.B. 2005). Za tom wierszy Lacrimosa (2008) nominowany do Nagrody Literackiej „Gdynia”. Publikował m.in. w „Akcencie”, „Czasie Kultury” i „Twórczości”. Jego wiersze i prozę tłumaczono m.in. na angielski, włoski, niemiecki, chorwacki, węgierski. Mieszka w Chorzowie.

Monika Mosiewicz (ur. 1975) – poetka, prawniczka; współzałożycielka i administratorka poewiki.org; weteranka Nieszuflady; debiut – Cosinus salsa, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków, 2008; mieszka w Pabianicach.

Po spotkaniu odbędzie się tradycyjny turniej jednego wiersza z pulą nagród: 300złotych

Deathmatch odbędzie się dzięki funduszom Miesięcznika „Odra”, któremu uszanowania i ukłony.