Już drugi rok z rzędu 28 czerwca Wrocław na jedną noc zamieni się w Europejską Stolicę Literatury. To niezwykłe wydarzenie, które w zeszłym roku zgromadziło jedenaście tysięcy wrocławian, prezentuje jak najszerszej publiczności niepublikowaną dotąd twórczość współczesnych pisarzy europejskich z różnych krajów, piszących w różnych językach i różnej stylistyce. Publiczne czytania w wykonaniu znanych osób, organizowane w niezwykłych lokalizacjach często nie kojarzonych z literaturą, pozwalają odbiorcom doświadczyć mocy prozatorskich opowieści w zupełnie nowy sposób. Zeszłoroczna edycja dała uczestnikom okazję nie tylko do wejścia w niesamowite, różnorodne światy kreowane przez wybitnych artystów, ale także do spotkania z ulubionymi aktorami, pisarzami, wybitnymi postaciami polskiej kultury.

Tematem tegorocznej Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu jest spotkanie. Spacerując po Wrocławiu 28 czerwca, czytelnicy staną się świadkami niezwykłych interakcji, fantastycznych rozmów ? czy intelektualnych, czy bardzo osobistych, pełnych emocji, opisanych ze swadą i rozmachem. Na jeden wieczór wejdą do świata intymnych relacji i wiekopomnych spotkań. Prezentowane w tym roku teksty to fragmenty książek, które ukażą się w Polsce w różnych wydawnictwach w 2014 roku. Dzięki temu czytania staną się też zaproszeniami do zapoznania się z całymi powieściami, a tym samym Noc Literatury trwać będzie przez cały rok.

Tegorocznej edycji towarzyszyć będą warsztaty literackie dla dzieci, wieczorne performatywne ?Czytanie w ciemnościach? przygotowane przez Stowarzyszenie Rita Baum, przegląd filmów literackich w Kinie Nowe Horyzonty, a także kiermasze i promocje książek ? podczas spaceru uczestnicy będą mogli zbierać pieczątki uprawniające do zniżek na książki w księgarni ?Tajne Komplety?. 28 czerwca stanie się prawdziwym literackim świętem miasta.