ffffound.com

ffffound.com

Halo, tu Ziemia! Mike Patton, jeden z najbardziej płodnych artystów naszych czasów, wystąpi 22 lipca 2010 roku z projektem Mondo Cane na festiwalu era nowe horyzonty we Wrocławiu. Koncert, który odbędzie się na Wyspie Słodowej, zainauguruje europejskie tournée promujące nową płytę artysty Mondo Cane (Ipecac Recordings, premiera 4 maja 2010). Wrocławski występ będzie jedynym koncertem w Polsce. Czy trzeba dodawać cokolwiek więcej? No przecież, że owszem.

Bo kiedy dostałem dziś mailing z ENH, gdy mejl już gniazdko sobie, skubaniec, umościł w skrzynce mej – pod kopułką wyświetlił mi się taki oto fleszbek:


Kapitalna płyta Mr. Bungle, stylistycznie rozpięta na parę rejestrów, bo i generał Patton to stary wyga, który z niejednego jadł picu, bywał w wielu kurortach i niejeden już projekt wysadził w powietrze. OK, wiadomka, nic nowego. Zaraz potem jednak, fleszbek drugi: Fantomas!

Ten pan wie dokładnie, kto uśmiercił Laurę Palmer. Kto ją wykatapultował w równoległy wymiar. Ale spójrzcie na to, co wyrabiało się na ich koncertach:

Jeszcze jedno: fleszbek nad fleszbeki. Zapis występu dla australijskiej telewizji. W życiu nie zgadniecie, jak zatytułowano tytuł utworu:

Trawestując opinię, którą Tony Iomii wypowiedział swego czasu o Ozzym Osbournie: Mike Patton jest normalnym facetem. Żeby uprzytomnić wam ten fakt, na koniec kawałeczek projektu Mondo Cane, z którym Majk wystąpi we Wro. Ostrzcie sobie pazurki. Generał Patton nawinie wam makaron, nie inaczej: na uszy. O keczap się nie martwcie. Macie go w sobie dużo.

grz