Niedobitków, którzy o tym jeszcze nie wiedzą, informujemy, że w ostatnim czasie ukazała się nowa książka Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej.

„W nowych wierszach Genowefa Jakubowska-Fijałkowska rozbudowuje ascetyczne wersy w wibrujące, jazzowe frazy i wciąż bez przebierania w słowach przedstawia rzeczywistość bez obłaskawień i lirycznego balastu. Po lekturze tych trzydziestu dziewięciu wierszy, jak po wysokiej gorączce dokonała się we mnie przemiana i zarażona na chwilę jaskrawością widzenia z trudnością wyszłam na ulicę spokojnego, angielskiego miasteczka. Motywy miłości, umierania, szaleństwa, choroby, zmagania się z egzystencją poetka ukazuje przejmująco i z ekspresją, z całym dobrodziejstwem języka potocznego. Performance to najbardziej intensywna i odważna książka poetycka napisana przez kobietę w ostatniej dekadzie.”
(Wioletta Grzegorzewska)

Genowefa Jakubowska-Fijałkowska (ur. w 1946 r.) wydała tomy wierszy: Dożywocie (1994), Pan Bóg wyjechał na Florydę (1997), Pochylenie (2002), Czuły nóż (2006), Ostateczny smak truskawek (2009). W 2010 r. ukazał się wybór jej wierszy pt. i wtedy minie twoja gorączka. Jej wiersze były tłumaczone na języki: czeski, słoweński, niemiecki, angielski i rosyjski. Mieszka i pracuje w Mikołowie.
Już wkrótce w Tajnych Kompletach na wrocławskim rynku.