Premiera 1.12.2020, wysyłka od 4.12.2020

Zamówienia: Księgarnia Tajne Komplety Online

Antek Wajda i Tajne Komplety prezentują:
KALENDARZ 2021 „Z GOŁYMI CHŁOPAMI”
Pozycja dla nowoczesnych ludzi i z poczuciem humoru.

Przed Państwem szósta edycja spektakularnego kalendarza z rysunkami Antka Wajdy. Motywem przewodnim na rok 2021 jest goły chłop, nagi król.

Kalendarz nawiązuje do noblowskiej powieści Reymonta „Chłopi”: powieść podzielona jest na cztery pory roku, w każdej części znajdują się opisy charakterystycznych dla tego okresu świąt liturgicznych, zwyczajów i prac gospodarskich. Jednoczesne osadzenie akcji w rytmie jednego roku kalendarzowego i liturgicznego oraz nieokreślenie dokładnego historycznego momentu, w którym ma on miejsce, pozwala  na osiągnięcie efektu ciągłego trwania i pozahistoryczności wydarzeń. łoł

Kilkadziesiąt rysunków Antka Wajdy opublikowanych w kalendarzu, pozwoli Ci jakoś  przetrwać w świecie i zorganizować się w czasie. To właśnie dzięki temu kalendarzowi nie zostaniesz goła/y i wesoła/y.
Każdą okładkę wyróżnia odręczny rysunek by Antek Wajda. Dlatego nie ma dwóch takich samych okładek, a Twój kalendarz jest naznaczony niepowtarzalnością.

W obiegu ukaże się tylko 365 numerowanych egzemplarzy kalendarza.


Ponadto edycję kalendarza na 2021 wyróżnia:

– format kwadratowy 160 mm x 160 mm (tak naprawdę chodziło nam o kwadraturę koła i uzyskanie efektu kolistości czasu, powrotów wiosny, lata, jesieni, zimy: W koło kalendarz, no ale to oczywiste….

– twarda okładka (Remake 520g), płótno introligatorskie na grzbiecie i elegancki papier (Munken 90g)
– podwójnie klejony i szyty grzbiet wzmocniony taśmą
– przejrzysty kalendarz w rozkładzie tygodniowym z odrębnym notesem,
– kolor okładki
– czarny, ze względu na ograniczanie śladów węglowych.

– jest wstążka do odhaczania!

Skład i oprawa: Ola Błędowska, brawa!  (Strefa Kultury Wrocław)