11 kwietnia w czwartek o 18.00 w Infopunkcie na Łokietka 5 spotkają się śródmiejscy poeci: Klara Nowakowska i Ilona Witkowska porozmawiają z Konradem Górą o swoich ostatnich książkach poetyckich: ?Ulicy Słowiańskiej? i Splendida realta?.

Klara Nowakowska operuje idiomem skrótu, językiem krótkich komunikatów ? minimalistycznie zakrojonych scenek, momentalnych cytatów z rzeczywistości Nadodrza, szybkich przywołań pisanych na krótkim oddechu. ?Za Ulicę Słowiańską? otrzymała niedawno nagrodę wARTo.

?Liryczne miniaturki. Zaskakujące skojarzenia. I wielogłosowość, urzekająca i niepokojąca, jakby autorka potrzebowała tysiąca głosów, by wybrzmiał ten jeden. Czytajcie, a znajdziecie coś dla siebie? ? mówi o książce Witkowskiej Edward Pasewicz.

Konrad Góra zaś, prowadzący spotkanie, jest autorem trzech tomów poetyckich, z których ostatni to ?Siła wyższa (full hasiok)?.

Książki Klary Nowakowskiej I Konrada Góry wydała wrocławska Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Ilona Witkowska wydała w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.