Inspiracją dla 48 nr Magazynu Materiałów Literackich Cegła „Światło / cień” jest twórczość Tymoteusza Karpowicza i 100. rocznica urodzin poety przypadająca na 15.12.2021 r.

Autorski  wybór wierszy Karpowicza  oparty jest na motywach światła, pulsu, fali, drgania. Kilkadziesiąt utworów zamkniętych jest w modernistycznie zaprojektownaej książce z charakterystycznym otworem, szczeliną, która jest nawiązaniem do jednego z utworów Karpowicza.

Druk srebrną farbą na czarnym, barwionym w masie papierze. Gruba okładka 1,5 mm. Czerwona wyklejka. Przez dziurkę przelatuje światło, zostawia srebrzysty blask na kolejnych  stronach.. Wykorzystano modernistyczny krój Helvetika.

Premierze wydania towarzyszyła instalacja multimedialna przygotowana przez IP GROUP (Jakub Lech, Bogumił Misala, Dominika Kluszczyk oraz Karol Pęcherz) prezentowana w dniach 15-17.12.2021 we wrocławskim Klubie Proza.

Partnerem wydawniczym 48 nr Magazynu Cegła  jest Wrocławskim Dom Literatury.

Magazyn Cegła Światło / Cień dostępny jest w księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu (Przejście Garncarskie 2) oraz online na  https://tajnekomplety.osdw.pl/magazyn-cegla-nr-48,id190738.html