Zapraszamy na cykl warsztatów dla najmłodszych pt. Obrazy Filozofii prowadzony przez Kamę Morawską.
Dzieci, co niejednokrotnie podkreślają wybitni filozofowie, mają naturalną skłonność do zadawania pytań o charakterze filozoficznym, jak również krytycznym. Potencjał filozoficzny dziecka – jego zdziwienie światem, wątpienie, zapytywanie, zdumienie, konfuzja – nie może zostać ani marginalizowany, ani – tym bardziej – zaprzepaszczony. Warsztaty filozoficzne dla dzieci mają odpowiadać na powyższe potrzeby, jak również modelować, stymulować i twórczo rozwijać myślenie filozoficzne i filozoficzne obrazowanie świata. Celem do osiągnięcia jest autonomia myślenia małego człowieka. Owocem filozoficznego dociekania winna być sama intelektualna praca dziecka, ale i poszerzenie horyzontów, poznanie siebie i poznanie nowego oraz ekspresja siebie i konfrontacja z ekspresją innych.

Ze względu na epidemiczną zawieruchę, postanowiliśmy przenieść warsztaty w internety. Zobaczymy jak formuła online poradzi sobie z filozoficznymi pytaniami. Grupa uczestników będzie ograniczona. Aby Wasze pociechy mogły wziąć udział w warsztatach, należy wysłać zgłoszenie do prowadzącej Kamy Morawskiej, która wyśle Państwu informacje techniczne odnośnie udziału w warsztacie online.

Zgłoszenia jak również pytania proszę wysyłać na adres: kamila.dolata@gmail.com

Warsztaty są bezpłatne! Odbywają się w wybrane niedziele o 12:00 od 6.09.2020 do 15.11.2020 . Tematy i daty kolejnych zajęć publikujemy w naszej grupie warsztatowej pod linkiem:

https://www.facebook.com/groups/949339945579458/

Zapraszamy do udziału dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Tematy zaplanowanych zajęć:

1) Co wypada, a co nie wypada dziewczynce?

2) Czy drzewo ma pamięć?

3) Czy stół bez nóg to nadal stół?

4) Czy żyjemy w najlepszym świecie możliwym?

5) Jak wielkie jest serce psa?

6) O czym śnią mechaniczne owce?

7) Czy zwodzi nas Demon Zwodziciel?

8) Jeśli Atlas trzyma ziemię, to na czym stoi Atlas?

9) Jak powstał świat?

10) O czym myślą wrony, kiedy patrzą na Ciebie przez okno?

 

 


Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program Partnerstwo dla książki.