Donosimy, że nasz autor – Piotr Makowski – laureat I Ogólnopolskiego Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza, został laureatem wrocławskiej nagrody WARTO w dziedzinie Literatura za książkę „Soundtrack”.

„Nagrodzony został tom, zawierający zbiór poetyckich próz, odwołujących się do trików filmowych i współczesnej popkultury’ – pisze „Gazeta Wyborcza.

Piotr Makowski urodził się w 1988 roku. Jest autorem książki poetyckiej Niektórzy mają się lepiej (2005). Publikował tu, np. w ?Odrze?, i tam, np. w ?Portrecie?, ?Wyspie?. Mieszka we Wrocławiu, dokąd trafił z Olsztyna.

Autor sam o sobie:

Decyzję, żeby spróbować, podjąłem już ze trzy lata temu. W miejskim ośrodku kultury był taki klub, warsztaty takie, i tam powiedziano mi kiedyś, że mogę dać radę. Że trochę pracy przede mną, jakieś tysiąc godzin przed klawiaturą i monitorem, ale jak już się uda, to splendor i zajebioza będą po mojej stronie. Wziąłem się ostro do roboty. Można powiedzieć, że podwinąłem rękawy. Nawet wydałem na ksero trzy tomiki. Problem był z okładką, to ściągnąłem ją od Foksa. Rodzina i znajomi nie znają Foksa; nie było szans, żeby się kapnęli.

Soundtrack Makowskiego oraz Twarde O Rafała Kwiatkowskiego, drugiego laureata Konkursu Karpowicza, opublikowane nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza ? można nabyć w księgarni Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim 2 na wrocławskim Rynku, a także jej witrynie online www.tajnekomplety.pl. oraz w każdej niegłupiej księgarni.