Plakat_dyskusja_PodwodnyFundacja im. Tymoteusza Karpowicza zaprasza do udziału w dyskusji, która odbędzie się 11 czerwca w Browarze Mieszczańskim w ramach festiwalu Podwodny Wrocław. Pretekstem będzie prezentacja książki, zbierającej dorobek ostatnich 20 lat literatury na Dolnym Śląsku (debata na temat środowiska literackiego w perspektywie lokalnej). Udział: Jacek Bierut, Grzegorz Czekański, Karol Pęcherz, a także Karol Maliszewski i Gabriel Leonard Kamiński.

Czy literatura Dolnego Śląska doczekała się własnej szkoły pisania? Czy możemy mówić o jakiejkolwiek dolnośląskości? Jak działalność lokalnych wydawnictw i czasopism wpływa na życie literackie regionu? Czego Dolnemu Śląskowi brakuje na tle innych literackich ośrodków w Polsce? Czym możemy się szczycić?

Zapraszamy: Start sceny literackiej o godz. 18:00.

Dokładny plan:

Podwodny Wrocław  2010 Scena Literacka

Podwodna Scena Literacka zaprasza piątkowych poetów i sobotnich prozaików do udział w przeglądzie twórczości literackiej o tytuł ?Podwodnego Poety? i ?Podwodnego Prozaika? 2010.    Impreza odbędzie się w dniach 11.06 (poezja) i 12.06 (proza) w klubie Browaru Mieszczańskiego (dokładna mapka , harmonogram całego festiwalu, w którym udział weźmie blisko 400 artystów na www.podwodnywroclaw.com)

Zasady dla poetów:

– wyślij do 09.06.2010 zestaw 3 wierszy, które przeczytasz podczas przeglądu, i które będą podstawą do zakwalifikowania się do konkursu na adres redakcja@magazyn-cegla.net w pliku txt, krótką notkę o sobie, w tytule maila wpisz Podwodny Wrocław ? poezja.

(w razie problemów ze skrzynką, w przypadku odbicia maila, proszę o przesłanie propozycji na adres fink2@o2.pl)

– jeżeli zakwalifikujesz się do konkursu, podczas przeglądu będziesz miał do 10 minut na prezentacje swojej twórczości (w prezentacji muszą znaleźć się 3 zaakceptowane wiersze i, jeżeli wystarczy ci czasu, możesz przeczytać inne  swoje teksty)

– o zakwalifikowaniu do konkursu poinformujemy cię mailem w dniu  10.06.2010.

– prezentacje podczas przeglądu w dniu 11.06.2010  oceniać będzie Podwodne Jury w składzie: Karol Maliszewski, Marcin Czerwiński, Jacek Bierut.

– zwycięzca otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 250 zł, nagrody książkowe oraz pamiątkowy gadżet.

– osoba zakwalifikowana do konkursu uzyskuje również prawo do bezpłatnego wejścia na festiwal.

Zasady dla prozaików:

– wyślij do 09.06.2010 opowiadanie lub fragment powieści, które przeczytasz podczas przeglądu, i które będą podstawą do zakwalifikowania się do konkursu na adres redakcja@magazyn-cegla.net w pliku txt, wraz z krótką notką o sobie, w tytule maila wpisz Podwodny Wrocław ? proza.

(w razie problemów ze skrzynką, w przypadku odbicia maila, proszę o przesłanie propozycji na adres fink2@o2.pl

– jeżeli zakwalifikujesz się do konkursu, podczas przeglądu będziesz miał do 15 minut na prezentacje swojej twórczości (w prezentacji musi znaleźć się  zaakceptowane opowiadanie, jeżeli wystarczy ci czasu, możesz przeczytać inne  swoje teksty)

– o zakwalifikowaniu do konkursu poinformujemy cię mailem w dniu  10.06.2010.

– prezentacje podczas przeglądu w dniu 12.06.2010 oceniać będzie Podwodne Jury w składzie: Karol Maliszewski, Marcin Czerwiński, Jacek Bierut.

– zwycięzca otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 250 zł, nagrody książkowe oraz pamiątkowy gadżet.

– osoba zakwalifikowana do konkursu uzyskuje również prawo do bezpłatnego wejścia na festiwal.

_____________________________________________

Wszystkich adeptów poetyckiego pióra spoza Wrocławia zapraszamy na

http://roulotte.pl/

Od 08.06.2010 uruchamiamy konkurs pod hasłem „Podwodna Sestyna”.

Najciekawsze propozycje nadesłane do 11.06.2010 zostaną zaprezentowane podczas festiwalu na Scenie Literackiej.

Najciekawsze propozycje uchonorowane zostaną nagrodą finansową w wysokości 100 zł oraz nagrodami książkowymi. Konkurs trwa do końca czerwca 2010 roku.

_____________________________________________

W piątek 11.06.2010 odbędą się również pojedynki literackie ?The Battle of 7 Words?

Zasady: zawodnicy rywalizują ze sobą w parach. Wygrani z każdej pary przechodzą do finału. Każda para losuje kopertę z 7 słowami, które wybrane są z konkretnego wiersza, konkretnego autora. Na bazie 7 słów bez ingerencji w ich strukturę gramatyczną (czas, przypadek, tryb) każdy z uczestników musi stworzyć nową kompozycję poetycką i zaprezentować ją publiczności. O zwycięstwie decydują głosy publiczności. Każda osoba może głosować dowolną ilość razy. Wygrywa uczestnik, który zdobędzie większą ilość głosów od swojego rywala. Zwycięzca wygrywa nagrody pieniężne.

zapraszamy wszystkich do zabawy i pojedynkowania.

_____________________________________________

Wydarzenia

Piątek  (start: godzina 18:00)

 • Z archiwum ?Magazynu Cegła? ? literackie prezentacje wideo.
  między innymi materiały z Eugeniuszem Tkaczyszynem Dyckim (nagroda Nike 2009), Andrzejem Sosnowskim, Edwardem Pasewiczem.
 • Podwodna Scena Literacka ? prezentacja wrocławskich autorów tekstów poetyckich.
  Prezentacje konkursowe, autorzy mają 10 minut, by przekonać jurorów do swojej poezji, nagroda 250 zł i tytuł Podwodnego poety 2010.
 • Prezentacja książki zbierającej dorobek ostatnich 20 lat literatury na Dolnym Śląsku (debata na temat środowiska literackiego w perspektywie lokalnej) ? Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza) (Jacek Bierut, Grzegorz Czekański, Karol Pęcherz oraz Karol Maliszewski i Gabriel Leonard Kamiński.
 • The Battle of 7 Words ? konkurs łączący elementy creative writing i slam poetry
 • Kiermasz niszowej literatury dolnośląskiej (Między innymi: Rita Baum, Red, SPP oddział Wrocław, wydawnictwo Mamiko)

Sobota (start: godzina 18:00)

 • z archiwum SPP ? Multimedialne archiwum SPP
 • Podwodna Scena Literacka ? prezentacja wrocławskich autorów tekstów prozatorskich. Prezentacje konkursowe, autorzy mają 15 minut, by przekonać jurorów do swojej prozy, nagroda 250 zł i tytuł Podwodnego prozaika 2010.
 • Koncert muzyczno- literacki ? Edward Pasewicz (Poznań) i Mateusz Rybicki.
 • koncert Yarmak, – roots/trance/electro/folk. Olga Chojak ? wokal, Bartosz Tomaszewski ? elektronika, Adam Mickiewicz ? gitara basowa, Tomasz Środa ? gitara
 • Kiermasz niszowej literatury dolnośląskiej (Między innymi: Rita Baum, Red, SPP oddział Wrocław, wydawnictwo Mamiko)

Niedziela (start: godzina 14:00)

 • Hocki Klocki ? warsztaty literackie dla najmłodszych

_____________________________________________

prowadzenie KAROL PĘCHERZ – kontakt: fink2@o2.pl

PEŁNA INFORMACJA O FESTIWALU:

http://www.podwodnywroclaw.com