podwodny sc lit

 

W ramach Podwodnego Wrocławia zapraszamy na scenę literacką, która mieścić się będzie na statku Nereida i startuje z Przystani Zwierzynieckiej.
Poniżej program:

28.06.2014 /SOBOTA
PODWODNY WROCŁAW NA FALACH ODRY – SCENA LITERACKA.
bilet na rejs 15 zł

Przedsprzedaż: Tajne Komplety ul.Przejście Garncarskie 2

Miejsce: Statek Nereida, Przystań Zwierzyniecka
kurator: INDUSTRIAL ART, Tajne Komplety. Księgarnia partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

UWAGA: program dotyczy tylko sceny literackiej, jednocześnie na statku będą odbywały się również inne wydarzenia, pełny program znajdziecie tu:
https://www.facebook.com/events/1452901698290368/?fref=ts

15:00-16:30
koncert:
Chain Smokers & Andrzej Sosnowski

16:45-18:15
Performance:
Adam Kaczanowski

18:30-20:00
spotkanie autorskie:
Agnieszka Wolny-Hamkało

22:00-24:00
spotkanie autorskie:
Maciej Taranek

Na wszystkich rejsach będzie można odbijać wiersze z pieczątek z kolekcji 24 nr Magazynu Materiałów Literackich Cegła:
http://magazyn-cegla.net/cegla,38.html

info o występujących:

Chain Smokers to projekt muzyczno-literacki, którego podstawą jest połączenie muzyki improwizowanej i polskiej poezji współczesnej. Jego początki sięgają 2007 roku, kiedy to poeta Andrzej Sosnowski rozpoczął współpracę z młodymi, wrocławskimi muzykami, aby zarejestrować płytę „Trackless”. Eksperymenty w studiu nadały jego wierszom frapującą dźwiękowo oprawę, na pograniczu jazzu, trip-hopu i ambientu, jednak okazał się dopiero początkiem jego przygody z muzyką eksperymentalną. Pięć lat później projekt Chain Smokers powrócił z kolejnym wydawnictwem „Dr Caligari resetuje świat” bazującym na recytacjach, nagranych przez poetę we wrocławskim hotelu Polonia. Sosnowski odczytuje dwa poematy i trzy wiersze, przesycone popkulturowymi nawiązaniami do niemieckiego ekspresjonizmu, „2001. Odysei kosmicznej” czy nawet Davida Bowiego, a jego recytacjom towarzyszą nastrojowe, instrumentalne podkłady.

Jak twierdzą sami twórcy: z tą płytą poczujesz się bezpiecznie i niebezpiecznie, lekko i drapieżnie. Wyraziście obecna na niej elektronika i miarowe bity łączą się z ?żywą” grą instrumentów dętych. Jednak dzieło Chain Smokers to nie tylko muzyka, ale również zachwycające video-clipy, zrealizowane za pomocą techniki flash kolażu perfekcyjnie współgrające z enigmatycznym przekazem poezji Sosnowskiego. Ideą zespołu jest zbliżanie wartości muzyki i tekstu poetyckiego, wzajemne przenikanie się rytmiki wiersza i muzyki. Ich koncerty mają charakter jednorazowego wydarzenia złożonego z podróżujących dźwięków i towarzyszącego im poetyckiego słowa.

Chain Smokers wystąpią w składzie: Karol Pęcherz, Piotr Rachoń, Mateusz Rybicki.

Andrzej Sosnowski – Poeta, tłumacz. Pracownik redakcji „Literatury na Świecie”. Laureat nagród: im. Kazimiery Iłłakowiczówny (1992), Fundacji Kultury (1994 i 1999), Kościelskich (1997), „Odry” za całokształt twórczości (1998), Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2008) oraz Nagrody Literackiej Gdynia – specjalne wyróżnienie (2011). Mieszka w Warszawie.

Adam Kaczanowski ? ur. 1976, raczej pisarz, trochę performer. Opublikował kilka książek poetyckich oraz dwie powieści. Występował jako Człowiek-Małpa. Mieszka w Poznaniu.
Strona:
http://adamkaczanowski.tumblr.com/

Maciej Taranek (ur. 1986) ? poeta, student creative writing. Dotąd publikował w almanachach i pismach literackich. ?Repetytorium? to jego debiut książkowy, za który został nominowany do Nagrody Poetyckiej Silesius oraz nagrody Gazety Wyborczej wARTo.

Agnieszka Wolny-Hamkało (ur. 1979 we Wrocławiu) ? polska poetka, krytyczka literacka i publicystka. Jej teksty były tłumaczone na dziewięć języków, m.in. serbski, chiński i hiszpański. Współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą, Przekrojem, Przeglądem, Bluszczem i portalem Polskiego Radia. Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP1 (Hurtownia książek 2009-2011)[1] i w TVP Kultura. W 2008 r. Wicenaczelna literackiego miesięcznika „Chimera”, członkini zespołu programowego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, redaktorka Laboratorium Opowieści.

Magazyn Materiałów Literackich Cegła – ma charakter literackiego pisma ? gadżetu prezentującego zarówno młodych jak i uznanych autorów współczesnej poezji i prozy. Od 2001 roku wydano 27 numerów magazynu. Każdy numer jest oparty na oryginalnym, zaskakującym projekcie wydawniczym, który daleko wykracza poza formy tradycyjnego czasopisma . Pudełko od papierosów, gra w karty – flirt, opłatki wigilijne, wykorzystanie lustrzanego odbicia, czy Cegła na pieczątkach – to tylko niektóre z naszych zrealizowanych pomysłów. Wszystkie numery są zaprezentowane na stronie www.magazyn-cegla.net

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!