www.teatry.art.pl/

www.teatry.art.pl/

9 grudnia o godzinie 18:00 gościem Tajnych Kompletów będzie Bogusław Kierc.

Okazją do spotkania jest publikacja Bazgrołów dla składacza modeli latających, najnowszej książki autora, wydanej w szczecińskim Wydawnictwie Forma. Łączy ona w sobie wątki autobiograficzne, poetyckie i eseistyczne. Stale obecne w twórczości autora tematy: ciało, jego cierpienia i rozkosze, płeć, tożsamość, Bóg ? tym razem układają się w rodzaj autobiografii duchowej, powracają w rozważaniach o dojrzewaniu do życiowych ról: poety, aktora, pedagoga, reżysera.

Bazgroły dla składacza modeli latających, choć przynoszą także utwory poetyckie, są przede wszystkim osobistym esejem, zbiorem istotnych pytań i prób odpowiedzi, cichą rozmową, którą autor od lat prowadzi ze samym sobą; w Tajnych Kompletach w roli rozmówcy Bogusława Kierca wystąpi Grzegorz Czekański.  Zaprasza się!

Z noty wydawniczej:

Kierc unika w Bazgrołach dla składacza modeli latających ?poetyzowania? w gatunkowym rozumieniu, jest raczej dociekliwy niż liryczny, raczej skupiony na słowie niż ozdobny. Nie tworzy wyrazistych, poetyckich obrazów, metafor czy lirycznych klimatów, skupia się na sensach i pytaniach. Stawia je ostro, odważnie, nie wahając się wkraczać w strefę obyczajowego i religijnego tabu. Nie epatuje jednak czytelnika, unika dosłowności i emocjonalnego nacisku na odbiorcę, umie się z anegdoty wycofać ? wyjść z niej i dojść wyżej ? do drobiazgowej, szerokiej analizy, do tezy, często kontrowersyjnej, lecz zawsze otwierającej nowe perspektywy.

Tajne Komplety
Przejście Garncarskie 2
(jedna z 3 uliczek przecinających rynek)

Czwartek / 9 grudnia / godz. 18:00