Seryjni

Wiadomość z ostatniej chwili: już jutro, w środę 19 marca 2014 r., godz. 18.00 w Tajnych Kompletach odbędzie się spotkanie z cyklu SERYJNI POECI. Udział wezmą Maciej Robert i Robert Król.

Spotkanie poprowadzą Marta Koronkiewicz i Paweł Kaczmarski.
Wstęp wolny.

Robert Król (ur. w 1981) poeta, absolwent polonistyki na UJ. Autor książek poetyckich: „Gatunki  niegu”, „Lida”, „Habitat”, „Pamięć podręczna”, „Czternastki”. Laureat konkursów poetyckich m.in.: o laur Czerwonej Róży w Gdańsku, im. Rafała Wojaczka w Mikołowie, konkursu im. Stanisława Czycza w Krakowie i wielu innych. Publikował m.in. w „Kartkach”, „Ricie Baum”, „Toposie”, „Ha!arcie” i „Gazecie Wyborczej Stypendysta Miasta Jasła oraz Miasta Krakowa. Mieszka w Krakowie.

Maciej Robert (ur. w 1977) poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Wydał książki poetyckie „Pora deszczu”, „Puste pola”,
„Collegium Anatomicum”. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich, m.in. im. R.M. Rilkego, im. K. Baczyńskiego, im. R. Wojaczka, im. Z. Herberta. Publikował w „Opcjach”, „Studium”, „Frazie”, „Tyglu Kultury”, „Ha!arcie”, „Toposie” i „Gazecie Wyborczej”. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, chorwacki i serbski. Stypendysta Ministra Kultury. Mieszka w Łodzi.

Seryjni Poeci to cykl spotkań promujący książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej.