Obszerny, starannie wyselekcjonowany księgozbiór, zbudowany zwłaszcza z niszowych wydawnictw; setki zorganizowanych wydarzeń (spotkań autorskich, koncertów, dyskusji, warsztatów), a do tego kameralna kawiarnia… Od początku listopada taka formuła kameralnej cafe księgarni i zarazem małego domu kultury zaistnieje przy Długiej 35. Właśnie tutaj pod koniec 2022 roku otwierają się Tajne Komplety Gdańsk.
Zapewniamy dostęp do najlepszej, ciekawszej od sieciowych bestsellerów literatury, tak jak od początku staramy się to robić we Wrocławiu. W ofercie, oprócz odpowiednio dobranej literatury pięknej, eseistyki, tytułów z zakresów sztuk wizualnych, nauk społecznych, czy działu obcojęzycznego, również świetnie wydane książeczki dla dzieci. Nie zabraknie również wyboru literatury o Gdańsku i pozycji gdańskich wydawnictw. I tytułów w języku ukraińskim. Oczywiście w ofercie, tak jak we Wrocławiu, będzie szeroki wybór poezji, zwłaszcza współczesnej. Do tego autorskie plakaty czy widokówki.
Tajne Komplety Gdańsk będą działać na rzecz promocji gdańskich księgarń kameralnych i antykwariatów książkowych. Jako mały dom kultury Tajne w Gdańsku chcą być otwarte na kulturę niezależną i lokalne środowiska twórcze. W księgarni będzie mocno obecny aromat świeżo mielonej kawy. Zapraszamy na Długą 35.

 

Ul. Długa 35,  Gdańsk 80-827

Kierownik księgarni – Julia Szychowiak
Email: tajnekomplety.gdansk@gmail.com

Nr rachunku: 70 2490 0005 0000 4600 2336 4914