Obszerny, starannie wyselekcjonowany księgozbiór, zbudowany zwłaszcza z niszowych wydawnictw; setki zorganizowanych wydarzeń (spotkań autorskich, koncertów, dyskusji, warsztatów), a do tego kameralna kawiarnia… Od początku listopada 2022  taka formuła kameralnej cafe księgarni i zarazem małego domu kultury zaistniała przy Długiej 35 w Gdańsku. Właśnie tutaj pod koniec 2022 roku otwierają się Tajne Komplety Gdańsk.
Zapewniamy dostęp do najlepszej, ciekawszej od sieciowych bestsellerów literatury, tak jak od początku staramy się to robić we Wrocławiu. W ofercie, oprócz odpowiednio dobranej literatury pięknej, eseistyki, tytułów z zakresów sztuk wizualnych, nauk społecznych, czy działu obcojęzycznego, również świetnie wydane książeczki dla dzieci. Nie zabraknie również wyboru literatury o Gdańsku i pozycji gdańskich wydawnictw. I tytułów w języku ukraińskim. Oczywiście w ofercie jest szeroki wybór poezji, zwłaszcza współczesnej. Do tego autorskie plakaty czy widokówki.
Tajne Komplety w Gdańsku działają na rzecz promocji lokalnych księgarń kameralnych i antykwariatów książkowych. Jako mały dom kultury Tajne   chcą być otwarte na kulturę niezależną i lokalne środowiska twórcze. W księgarni dominuje aromat świeżo mielonej kawy. Zapraszamy na Długą 35 !!!

Księgarnia Tajne Komplety

Ul. Długa 35,  Gdańsk 80-827

Kierownik księgarni – Julia Szychowiak
Email: tajnekomplety.gdansk@gmail.com

Nr rachunku: 70 2490 0005 0000 4600 2336 4914
NIP: 8982161630
Księgarnia Tajne Komplety Gdańsk jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarń”