Tajne Komplety. Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Pod taką nazwą Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza od pierwszej połowy października 2010 roku będzie prowadzić nową księgarnię we wrocławskim rynku.

Partnerem strategicznym księgarni jest Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, uznawana w wielu rankingach za najważniejszą niepubliczną uczelnię wyższą na Dolnym Śląsku. We współpracy z uczelnią i kołami naukowymi w księgarni organizowane będą sympozja naukowe, panele dyskusyjne, debaty.

Nazwa lokalu, mocno zakorzeniona w historii polskiej edukacji i krzewieniu dóbr kultury, adekwatnie oddaje przeznaczenie nowego miejsca na mapie wrocławskiego czytelnika.

Konferencja prasowa poświęcona planowanej działalności księgarni odbędzie się 30.09.2010 o godzinie 17:00 w lokalu księgarni w Przejściu Garncarskim 2.

W konferencji udział wezmą:

Dyrektor Wydziału Kultury Pan Jarosław Broda
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pan Andrzej Ociepa
Zastępca Rektora Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Profesor dr. hab.  Pan Krzysztof Kubiak
Prezes Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza Pan Karol Pęcherz
Kierownik Księgarni Pan Grzegorz Czekański

Oficjalne otwarcie Tajnych Kompletów odbędzie się podczas uroczystości otwarcia 6 edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, którego część programu będzie odbywać się w przestrzeni księgarni. Więcej informacji o programie festiwalu na http://opowiadanie.info

Księgarnia mieści się na parterze Kamienicy Artystycznej przy ul. Przejście Garncarskie 2, pomyślanej jako kulturalne centrum Wrocławia. Profil wydawniczy Tajnych Kompletów będzie humanistyczny, literacko-naukowy, ale Fundacja nie zamierza ograniczać się do sprzedaży dobrze dobranej literatury pięknej, niezależnych publikacji naukowych adresowanych do środowisk akademickich, wysmakowanych albumów czy nowatorskiej literatury dziecięcej. Dzięki wrocławskiemu biuru projektów wnętrz Meblux 7, zaaranżowana została przestrzeń do organizowania spotkań literackich, festiwali artystycznych, paneli dyskusyjnych czy warsztatów przeznaczonych dla studentów, debiutujących pisarzy, dzieci czy seniorów. Przyjemne otoczenie tworzą aranżacje roślinne i dekoracje wykonane przez Warsztat Zieleni.

widok na fasadę Kamienicy Artystycznej z ul Przejście Garncarskie

Widok na fasadę Kamienicy Artystycznej z ul. Przejście Garncarskie

Wszelkie przedsięwzięcia mogą mieć interdyscyplinarny i multimedialny charakter ? do dyspozycji będzie oddany ekran i rzutnik. Na dodatek wszystkie wydarzenia mogą liczyć na smakowitą oprawę ? w księgarni działać będzie kawiarnia, która spełni oczekiwania najbardziej wymagającego smakosza małej czarnej, podwójnego espresso, jak również orientalnej herbaty czy gorącej czekolady. Hot-spot zagwarantuje stały kontakt ze znajomymi na facebooku, możliwość sprawdzenia maila czy… uprawiania pracy naukowej w pozytywnej atmosferze.

Oprócz kulturotwórczego profilu księgarni, będzie to również miejsce przyjazne dla osób niewidomych i słabowidzących, które zazwyczaj mają niezwykle utrudnione i ograniczone możliwości korzystania z dóbr czytelnictwa, a sam obiekt będzie pod tym względem funkcjonalny. W tym celu do końca 2010 roku oferta Tajnych Kompletów zostanie wyposażona w szeroki wybór audiobooków czy urządzeń do odtwarzania książek audio. Terapeutyczny charakter będą mieć także planowane spotkania poświęcone np. problemom dysleksji.

Nie ulega wątpliwości, że czytelnicy szukający dobrze zaopatrzonej księgarni w klasyczne i współczesne utwory literatury pięknej czy naukowej, powinni zawitać do Kamienicy Artystycznej w Przejściu Garncarskim, aby się przekonać, że dobre księgarnie nie tylko są zamykane, lecz że również – powstają nowe. I nie jest to informacja ściśle Tajna. Warto przekazać ją dalej.

logo tk duze

Zapraszamy na konferencję prasową dziennikarzy i osoby zainteresowane 30.09.2010, godzina 17:00, Przejście Garncarskie 2 w księgarni (parter)

osoba do kontaktów z mediami: Karol Pęcherz, tel. 604-733-692, biuro@fundacja-karpowicz.org

Partnerzy: