Wiosna za pasem, a my zapraszamy na Tajny Koncert: 19 Wiosen !!!
Koncert online nadajemy z naszej księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu
poprzez platformę https://tajnekoncerty.pl/
INFORMACJA O BILETACH NA DOLE POSTA
——-
19 Wiosen
Skład:
Piotr Andrzejewski – gitara basowa
Wojciech Czyszczoń – bębny
Dziewczyna Rakieta – wokal
Grzegorz J. Fajngold – organy
Aleksander Gemel – gitara solowa
Marcin Pryt – wokal
Pierwsze próby miało jesienią 1992, wiosną 1993 ukazała się kaseta „Co każdą chwilę”. Od tej pory zespół wydał kilka albumów a kasetach, płytach CD i LP.
Są jednym z najbardziej oryginalnych zespołów w Polsce. Twórczość 19 Wiosen trudno jednoznacznie określić: oprócz wyczuwalnej inspiracji kończącym dziś już ponad czterdzieści lat punkiem (na którego wpływ powołują się członkowie zespołu w wielu publicznych wystąpieniach), można dostrzec w wielowarstwowym przekazie 19 Wiosen taktykę nieustannego zacierania śladów i mnożenia znaków zapytania.
Sami członkowie lubią nazywać swoją twórczość „aeropunkiem”, „punkiem niewiadomoco”, „punkiem poza czasem”, „spirytualem”, „samobójbrzmieniem”. Słychać tu bez wątpienia fascynację wczesnym big beatem i włoską piosenką z czasów świetności festiwalu w San Remo, klasyką garażowego punk i rhytm’n’bluesa. Te admiracje dźwiękowe połączone z tekstami opowiadającymi historie zwyczajnych ludzi w starciu z podniebnymi, często meta-kosmicznymi wyzwaniami, tworzą do dziś frapującą całość, utrzymującą zainteresowanie wiernej „aeropunk eskadry” na poziomie obserwowania najnowszych postów lub uczestnictwa w energetycznych koncertach.
Od początku zespół tworzą Grzegorz „Fagot” Fajngold, znany dzisiejszym słuchaczom techno punka jako PROCESOR PLUS i kompozytor science-fiction elektro duetu DEMOLKA oraz Marcin Pryt, śpiewający autor słów (udzielający się też w projektach RUMORY ORKIESTRA, TRYP, 11).
Ostatnim, jak na razie wydawnictwem zespołu jest płyta winylowa „Lata pierwsze”, która ukazała się w lutym 2020, nakładem ZIMA RECORDS. W trakcie 2020/2021 po ogłoszeniu wszechświatowego lockdownu, zespół zachowując reżim sanitarny pracował nad nowym programem, który zamierza wydać pod koniec roku.
Piosenki z zapowiadanej płyty „Ogródki darwinowskie” będą główną osią repertuaru w trakcie koncertu we Wrocławiu.
foto Maciek Bielawski
Bilety:
do 30.04.2021 – 12 zł
1.05.2021 do 22.05.2021 – 15 zł
23.05.2021 – 18 zł
Co trzeba zrobić?
Zaloguj się do serwisu: https://tajnekoncerty.pl/
Kup bilet, na podany przez siebie adres e-mail dostaniesz bilet oraz informację do streamingu.
Jeżeli mail nie dotrze sprawdź folder spam, oferty, społeczność itd) w razie trudności zadzwoń do nas (71 714 23 80 lub napisz na nasze fb: tajne koncerty )
Wymagania systemowe
Chcesz, by odbiór transmisji strumieniowej koncertu był płynny i bez zakłóceń? Upewnij się, że masz:
– najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
– system operacyjny: Windows 8 lub nowszy, iPadOS 13 lub nowszy;
– połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 1 Mb/s.
Podczas oglądania transmisji koncertu zachęcamy do korzystania z przewodowego połączenia sieciowego. Warto również zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, jak i inne przeglądarki oraz programy.
—–
Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia