31.10.2014 – godzina 18.00 Księgarnia Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2, Wrocław)

Zapraszamy na promocję książki Piotra  Yanickiego „Wyrazy uznania”.

Książka ukazała się nakładem Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza w sierpniu 2014 r.
Na scenie Tajnych Kompletów wraz z autorem wystąpią  przyjaciele Piotra, którzy zapowiadają, że będzie wir.

Dominik Bielicki powiedział np.: „będzie wir”.

Kamil Zając zaprzeczył kategorycznie: „Wiru nie będzie, będą wiry”.

Natomiast Tomasz Szewczyk nie wiele mówiąc, nie powiedział nic.
Całość poprowadzi Karol Pęcherz, czyli domniemany wir się zdecydowanie pogłębia….
A sama data wydarzenia też nie jest najszczęśliwsza…
Dlatego zapraszamy wszystkich!

Cóż, więcej o samej książce:

Platon zdefiniował człowieka jako istotę dwunożną i nieopierzoną. Diogenes oskubał koguta, mówiąc: „oto człowiek Platona”. Piotr Janicki zdeklasował ich wszystkich, dając w swojej nowej książce poetyckiej – „Wyrazy uznania” – opis kosmity. Poeta z Supraśla przeinacza i przemienia coś zupełnie innego niż tylko materia (ziemska i pozaziemska). Na przykład zmienia nasze podejście do zapomnianych ?kresowych? idiomów, staropolszczyzny i pism papieskich. A przede wszystkim: do miksu tonacji serio i buffo.

?Janicki jest poważny, smutny, rubaszny, uczuciowy, grubiański, rozwija pawie ogony, szarogęsi się, spuszcza po sobie uszy, by w swoim slapstickowym teatrzyku na równych prawach dopuszczać do głosu mądrą naiwność, co i przegięte, odległe skojarzenia? ? pisze o książce Tomasz Szewczyk.

Mamy tu osobliwą mieszaninę, ale nie o samą dziwność tu idzie. Janicki przypomniał nam o paru ważnych kwestiach. Po pierwsze, ?Poezja jest też zabawą?; po drugie ?slalomem między bramkami?. W tym sensie „Wyrazy uznania” to strzał z woleja w samo okienko. Po trzecie wreszcie, ?Zdziwienie jest / jak odrąbana od prognozy pogody chmura?. Nie dziwmy się więc, że prognoza na lekturę tej książki jest wielce obiecująca.

Piotr Janicki ? poeta, ur 1974 r. w Białymstoku, obecnie mieszka w Supraślu. W 2006 r. wydał tom wierszy ?Nadal aksamit?; współautor portalu ?Cyc gada?; drukował wiersze w branżowych pismach.

Projekt sfinansowany przez akcję na portalu polakpotrafi.pl