30.media.tumblr.com

30.media.tumblr.com

– Chciałem księdza zapytać, co się wtedy wydarzyło na Gikondo?

– A kto pana finansuje? – tak na moje pytanie odpowiada misjonarz Stanisław Filipek. – Kto za panem stoi?

– Nikt.

– Ktoś musi stać.

– Ksiądz wtedy tu był. Chciałbym się dowiedzieć…

– Powiem panu, o czym powinien napisać.  O zmowie świata. I zmowie światowych mediów. Wszyscy na świecie wiedzieli wcześniej, co się w Rwandzie wydarzy. I media wiedziały, także w Polsce.

– Ksiądz wierzy, że polskie media…

– To ludobójstwo przygotował Zachód. Z góry wiedziano, kogo o nie później oskarżyć. Kościół!

– Ale…

– Proszę pana, reporter powinien umieć słuchać. I wiedzieć, że prawda jest najważniejsza.

Prawda według księdza Stanisław Filipka (mieszka w Rwandzie i dzisiaj) w skrócie wygląda tak: Rwanda jest najgęściej zaludnionym krajem świata. I coś trzeba było z tym zrobić. Swiatowe koncerny produkujące prezerwatywy oraz występujące w ich interesie zachodnie rządy zwietrzyły w Rwandzie interes. Sprzedawać tu jak najwięcej kondomów. I pigułek, spirali. Trafiły na opór. Bo w Rwandzie silny jest Kościół katolicki i jego nauczanie. Uruchomiono więc machinę śmierci. Różnego rodzaje kampanie żeby stosować środki antykoncepcyjne. Kiedy i to się nie udało, świat wymyślił dla Rwandy ostateczne rozwiązanie. Ludobójstwo.

– To była zmowa ? ksiądz Filipek patrzy na mnie wzrokiem śledczego, który przyłapał sprawcę na gorącym uczynku. ? A wy teraz oskarżacie maluczkich!

– Ja?

– Niech Pan słucha! Na Giokondo mężczyznom obcinano uszy, wydłubywano im oczy i obcinano genitalia. Masz nie słyszeć, nie widzieć, nie płodzić. Mogła to wymyślić tylko cywilizacja śmierci.

– Ale ja?

– Wszystko co mam do powiedzenia na temat tamtych dni na Giokondo, napisałem w książce To, ty Emmo? Do widzenia Panu.


[w:] Wojciech Tochman, Dzisiaj narysujemy śmierć, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2011.