31 marca w czwartek o godz. 18.00 w księgarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie z Mikołajem Łozińskim, poświęcone jego najnowszej powieści pod tajemniczym tytułem Książka.

Rozmowę z autorem, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych młodą polską literaturą, poprowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało.

Autor mówi o nowej powieści: Książka nie jest dosłowną historią mojej rodziny. Ale jest nią inspirowana. Myślę, że każdy już na starcie przychodzi na świat z bagażem doświadczeń rodziców i dziadków. A potem z czasem dochodzą jeszcze jego własne przeżycia. I robi się coraz ciężej. Dlatego postanowiłem zajrzeć do tych bagaży – zobaczyć, co jest w środku i czy jest coś, czego mogę się pozbyć, żeby było mi lżej iść dalej.

Po kilku latach milczenia Mikołaj Łoziński napisał książkę inspirowaną historią swojej rodziny. Odsłania tajemnice i losy trzech pokoleń: od drugiej wojny światowej przez stan wojenny aż do czasów współczesnych. Czułość i empatia dla najbliższych nie wykluczają bezwzględności widzenia. Dzięki temu postaci są tak prawdziwe i nam bliskie. Powstała przejmująca opowieść o skomplikowanych, naznaczonych przez zakręty historii, ludzkich związkach i uczuciach.

Mikołaj Łoziński (ur. 1980) ? pisarz, którego debiutancka powieść Reisefieber (2006) została niezwykle gorąco przyjęta przez krytyków i czytelników. Skończył socjologię na Sorbonie. Laureat Nagrody Kościelskich, Nagrody Pawiego Pióra i Nagrody Fundacji Kultury.

Więcej:

http://www.czytadelko.com.pl/2011/03/24/spotkania-autorskie-z-mikolajem-lozinskim/