Nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza ukazała się trzecia płyta duetu Brzoska i Gawroński „Zapominanie”.  Duet do współpracy zaprosił znakomitych gości :Przemka Borowieckiego, Małgorzatę „Teklę” Tekiel, Marcina „Cozera” Markiewicza i Wojtka Bubaka. Poetycka elektronika i nie tylko. Wszystko do zapamiętania. Płyta dostępna w KSIĘGARNI TAJNE KOMPLETY

„Po czteroletniej przerwie powracają znakomitą płytą zatytułowaną „Zapominanie”. Katowiczanie nie udają kogoś innego niż są: Brzoska – eksperymentującym ze skojarzeniami poetą, który nie usiłuje nam wmówić, że potrafi czy chce śpiewać, a Gawroński – eksperymentującym z elektroniką producentem. Całość robi zdumiewające wrażenie.  (…)

„Zapominanie”  broni się , właśnie dlatego, że serwuje słuchaczom   zróżnicowane bodźce. Z jednej strony mamy trudną w odbiorze, badającą meandry ludzkiej natury poezję Wojtka Brzoski i jego beznamiętną melodeklamację, z drugiej –  electropop i downtempo w wykonaniu Gawrońskiego. I nawet jeśli jest to dość dalekie od klasycznych brzmień Detroit soundu, to trudno sobie wyobrazić odleglejsze skojarzenia niż z werbalnym studium rozkładu duszy i ciała w wykonaniu Brzoski. A zarazem gra to znakomicie!” – piszę o płycie Anna Gromnicka.

BRZOSKA I GAWROŃSKI
ZAPOMINANIE

1_stara historia
2_krety i dżdżownice