Wrocław może się pochwalić prima sort autorskimi księgarniami i antykwariatami książkowymi.

Dlatego w dniach 5-9 czerwca 2019 pojawi się w mieście pierwsza edycja festiwalu Wrocławiu, marsz do księgarni! Będzie to bodajże pierwsze w historii miasta wspólne święto księgarń i antykwariatów, czyli mrowie wydarzeń kulturalnych w wybranych 12 wrocławskich punktach sprzedaży książek. Owe miejsca działając pod szyldem wspólnego projektu, będą w tym czasie wypełnione działaniami literackimi, muzycznymi, artystycznymi czy performatywnymi. W ten sposób organizatorzy festiwalu skierować uwagę mieszkańców Wrocławia na księgarnie i antykwariaty książkowe jako ośrodki kulturotwórcze, klimatyczne, nienadęte, cenne ? i być może nawet podniecające. Np. wyobraźnię.

W festiwalu biorą udział antykwariaty: im. A. Jaworskiego, Naukowy Wrocław, Szarlatan; a także księgarnie: Chmurdalia, Cocofli, Hiszpańska, Nalanda, Pod Arkadami, Podróżnika, Tajne Komplety, Tajne Komplety w Kinie Nowe Horyzonty, Wratislavia. Warto przypomnieć sobie niektóre z tych miejsc i przespacerować się po wybranych lokalizacjach krokiem, jak mawiał klasyk, niespiesznego przechodnia.

Szczegółowy program festiwalu Wrocławiu, marsz do księgarni! zostanie ogłoszony w połowie maja. Spotkania autorskie (m.in. z Marcinem Świetlickim, Konradem Górą), warsztaty (m.in. z Marcinem Pałaszem), koncerty (Mateusz Ławniczak, Hubert Kostkiewicz), dopełni też np. joga w księgarni i spacer z przewodnikiem z księgarniami w tle.

Szczegóły: https://www.facebook.com/festiwalwroclawskichksiegarn.