Darmowy łatwy, aktualny program pit za 2015  rok, Pit 28, pit 36, Pit, 36l, Pit 37, Pit 38:

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013fundacja dzieciom

KRS: 0000333054        CEL SZCZEGÓŁÓWY: AKCJA PODRĘCZNIKI

ulotka DTP-01

PARTNEREM PROJEKTU JEST SIEĆ KSIĘGARŃ POLANGLO

Koniec wakacji i pierwsze tygodnie września to dla wielu rodziców dzieci w wieku szkolnym czas wyczyszczonego portfela. Zakup podręczników to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale szacuje się, że łączny koszt wszystkich akcesoriów szkolnych dla jednego dziecka może wynosić nawet ok. 1000 zł. Wiele ? szczególnie wielodzietnych ? rodzin nie radzi sobie z takimi wydatkami. Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza wychodzi naprzeciw takim problemom dzięki kampanii pozyskiwania 1 % podatku na zakup podręczników dla tych, którzy rzeczywiście tego wsparcia potrzebują.

W Polsce istnieje wprawdzie ministerialny program pomocowy ?Wyprawka szkolna?, który adresowany jest głównie do rodzin borykających się z kłopotami finansowymi, ale wiele z nich nie może z takiej pomocy skorzystać. Nie wszyscy potrzebujący mieszczą się w ?widełkach? dochodu przeliczanego na osobę, a mimo to żyją na granicy nędzy, poza tym program nie uwzględnia części dzieci ze znaczną niepełnosprawnością lub różnymi dysfunkcjami, na przykład autyzmem. Na dodatek wiele rodzin, którym przysługuje prawo do dofinansowania, nie ma o tym pojęcia, ponieważ kampanie promocyjne docierają tylko do niektórych grup. Skutek jest więc taki, że nawet 50% puli przeznaczonej na te cele ? pozostaje niewykorzystana. To tylko część złożonego problemu, w którego zapobieganiu pomoże przekazanie 1% podatku dla dobrze zarządzanej organizacji pozarządowej.

Wyrównywanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu ? takie hasła masowo pojawiają się w środkach masowego przekazu, nie oznacza to jednak, że nie odzwierciedlają realnych problemów polskich rodzin. W tym kontekście Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza chce zwrócić szczególną uwagę na uczniów szczególnie narażonych na marginalizację ? na przykład dzieci i młodzież z ośrodków wychowawczych, o których zazwyczaj się zapomina.

ulotka DTP-02

Dlaczego warto zaufać Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza?

• od 2010 r. prowadzimy 2 księgarnie (www.tajnekomplety.pl), dzięki czemu gruntownie znamy rynek wydawniczy i zaopatrujemy się w podręczniki po najniższych cenach – w ten sposób środki pozyskane z 1% podatku będą wykorzystywane efektywnie;
  • od 2009 r. działamy jako organizacja pozarządowa non-profit w sferze kulturze i edukacji ? przez ten czas zdobyliśmy zaufanie m.in. jako organizator licznych projektów literackich promujących czytelnictwo wśród mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska;
  • od 2009 r. pozyskujemy 1% podatku jako organizacja pożytku publicznego non-profit na innowacyjną działalność kulturotwórczą (stacjonarną i on-line).

1 na opp, 1 od podatku, 1 opp, 1 organizacje, 1 pit, 1 podatek, 1 podatku, 1 podatku 2012, 1 podatku dla, 1 podatku dochodowego, 1 podatku fundacja, 1 podatku na, 1 procent na kulturę, darowizna 1, darowizna dla stowarzyszenia, 1 podatku wrocław, fundacja kultura, organizacje pożytku publicznego, numer krs fundacji, odliczenia od podatku, krs fundacja, krs fundacji, instytucje użytku publicznego, fundacja opp, fundacja edukacja, fundacja edukacja dzieci, Jak rozliczyć PIT przez internet, Jaki program najlepszy do PIT?, krs fundacja, krs fundacji, numer krs fundacji, odliczenia od podatku, organizacje pożytku publicznego, pit 2014, pit on line 2014, pit za darmo, Program PIT 2014, Program PIT online za darmo, program rozliczeniowy pit, Przekaż 1% korzystając z programu PIT, Rozlicz PIT przez internet, rozliczenia pit 2013 darmo, rozliczenie podatkowe 2014, Szybkie rozliczenie PIT, łatwo pit 2014, łatwo pit 2013, pobierz darmowy program pit 2014, pobierz pit 2013, pobierz pit 2014, rozlicz pit darmo, rozliczanie pit pobierz