Zapraszamy na cykl wydarzeń kulturalnych, które będziemy przeprowadzać na ulicy Świdnickiej pod pomnikiem Chrobrego w naszym Book Trucku w roku 2022.

Harmonogram wydarzeń:

7 maja (sobota), start o godz. 20.00.

Wieczór filmowy z najdłużej produkowanym pociągiem na świecie.
Spotkanie nie tylko dla miłośników kolei.
W atmosferze wieczorno-piknikowej, po krótkich prezentacjach autorów z wydawnictwa Torypress i badaczki Iwony Kałuży będzie wyświetlany kryminał rodzimej produkcji z wyraźnym zacięciem psychologicznym „Dokąd, człowieku?” (1984, reż. Jerzy Kołodziejczyk), w którym EN57 jest jednym z podejrzanych!
Pretekstem wydarzenia jest publikacja albumu „Kult Jednostki / Radical Passion”. Podczas którego dowiedzą się Państwo dlaczego wrocławskiej produkcji model EN57 wystąpił w ponad 70 filmach i kilkudziesięciu teledyskach, jak wyglądała jego produkcja w Pafawagu i przede wszystkim dlaczego posiada tak licznych i radykalnych fanów.
Pełna informacja o wydarzeniu: https://fb.me/e/2ldYbnJZq

.

3 czerwca (piątek), start godzina 20:00
Tym razem tuż obok pomnika Chrobrego, gdzie aromat kawy z Cafe Borówka miesza się wonią dobrej książki, ale też z ulicznym szmerem i gwarem przechodniów, zagrała genialna Kapela Timingeriu.
Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki bezpośrednio i osobiście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem.
link do wydarzenia: https://fb.me/e/4GBpQOJ3i

….

.

11 czerwca (sobota), start o godz. 18.00  
Spotkanie z Mikołajem Trzaską, który wystąpił na naszej scenie plenerowej przy Book Trucku, na placu pod konnym pomnikiem Chrobrego. Okazją do spotkania będzie autobiograficzna książka „Wrzeszcz!” (Wydawnictwo Literackie, 2020). Spotkanie z Mikołajem Trzaską poprowadzi Paweł Piotrowicz.
Po wyczerpującej rozmowie zapraszamy Was na improwizowany set Mikołaja Trzaski, który spróbuje na chwilę zatrzymać ulicę Świdnicką.
Książka „Wrzeszcz!” to wnikliwy portret jednego z najbardziej cenionych polskich improwizatorów na scenie światowej.
link do wydarzenia: https://fb.me/e/1FY3aWGBb

…..

24.09.2022 godzina 16:00-20:00
W sobotę przy ulicy Świdnickiej pod pomnikiem Chrobrego na scenie Book Truck. Mobilna Księgarnia Tajnych Kompletów   można było posłuchać solowych improwizacji pianisty Piotr Rachoń oraz wziąć udział w akcji Jakuba Zasady „Plakaty na zwierzaki”.
Wesprzyj zwierzęta w potrzebie. Przyjdź po grafikę, zostaw fant dla zwierząt.
Akcja polega na wymianie plakatów/grafik z małymi defektami (np. zagięte rogi, lekko pogniecione, z taśmą z tyłu itd) na fanty dla zwierząt lub pieniądze do puszki.
Jeden plakat/grafika = jedna rzecz lub wrzut kasy do puszki.
Piotr Rachoń to pianista, który przez wiele lat współpracował z muzykami z różnych stron świata, w tym z muzykami etnicznymi z Mongolii. To bogactwo muzycznych i życiowych doświadczeń jest słyszalne w jego grze – żywiołowej, emocjonalnej, ale także lirycznej i nastrojowej. Brzmienie Piotra Rachonia trudno pomylić z jakimkolwiek innym pianistą, jest on przy tym niezwykle barwną osobowością sceniczną.
————————————————————
Wydarzenie jest elementem interdyscyplinarnego projekt „Book Truck na Świdnickiej: jazda kulturalna”, który będzie się odbywać przy ul. Świdnickiej, w cieniu pomnika Chrobrego. Celem inicjatywy jest ożywienie kulturalne tej części miasta.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)