17 marca w Tajnych Kompletach wystąpił Frank Zappa, John Zorn i Mike Patton w jednej osobie, legenda litewskiego undergroundu – Jaras Ramunas.

Ramunas to litewski artysta znany z niezwykłych muzycznych przedsięwzięć i różnorodnych stylistycznie produkcji. Jest performerem, muzykiem, kompozytorem i pisarzem, a także założycielem jednoosobowego teatru ENDICHE VIS.SAT. Zaprezentuje się jako kompozytor i multiinstrumentalista eksperymentujący z głosem, grający na instrumentach dętych, rosyjskich syntezatorach i urządzeniach elektronicznych.

Jaras Ramunas to na Litwie (i nie tylko) postać kultowa. Klasycznie wykształcony muzyk i kompozytor, który postanowił porzucić zamkniętą formę i żonglować gatunkami, by szukać nowych form wyrazu. Pierwszą płytę nagrał w wieku 13 lat. Arcydzieło, jakim jest album „Her closed eyes” powstało gdy miał lat 18. Teraz jest po trzydziestce i wcale nie zwalnia tempa. W Polsce znany jest m.in. ze współpracy z zespołem Karpaty Magiczne. Ramunas jest także performerem i aktorem. Prowadzi swój teatr ENDICHE VIS.SAT.