logo cegla new

Zapraszamy na naszą stronę:

www.magazyn-cegla.net

26 nr „Podpiwek” w formie wafli piwnych z wierszami

Magazyn Materiałów Literackich Cegła ma charakter literackiego pisma – gadżetu prezentującego zarówno młodych jak i uznanych autorów współczesnej poezji i prozy. Od 2001 roku wydano 50 numerów magazynu. Każdy numer jest oparty na oryginalnym, zaskakującym projekcie wydawniczym, który daleko wykracza poza formy tradycyjnego czasopisma . Pudełko od papierosów, gra w karty – flirt, opłatki wigilijne, wykorzystanie lustrzanego odbicia, czy Cegła na pieczątkach – to tylko niektóre z naszych zrealizowanych pomysłów.

Wydawcą Magazynu od 2010 roku jest Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Magazyn   można otrzymać w Cafe Księgarni Tajne Komplety (Wrocław, Przejście Garncarskie 2)

28 nr „Na granicy” w postaci paszportów.

Zapraszamy do nowego portalu Magazynu Materiałów Literackich Cegła. Na stronie jest wszystko, co potrzeba:
Strona umożliwia łatwe poruszanie się po zasobach naszego literackiego magazynu. Prezentujemy wszystkie  numery, które powstały od 2001 roku. Poszczególne numery scharakteryzowane są w zgrabnym opisie, uzupełnione o prezentację video oraz galerie fotograficzną.
Udostępniliśmy również podgląd PDF oraz możliwość ściągnięcia pliku na dysk. Z powodzeniem można przeglądać PDFy na urządzeniach mobilnych.
Przeglądając kolejne numery wyodrębniają się 3 okresy Cegły:
– okres artzinowy nr 1-6 (2001-2006)
– okres przejściowy nr 7-10 (2006-2008)
– okres designu od nr 11 (od 2009 do dziś)

Zapraszamy również do zaglądania do naszego kanału na YOUTUBE, na którym prezentujemy ponad 300 filmów, większość z nich poświęcona jest literaturze, ale nie tylko. Pierwotna wersja portalu dostępna będzie pod linkiem ARCHIWUM.

26 nr „Podpiwek” w postaci wafli od piwa.

Layout strony przygotowała Karolina Wiśnia Wiśniewska (wielkie brawa), stronę postawił na nogi wielki brat Piotr Pęcherz – Pixel Riot (brawa brawa brawa), opisy poszczególnych numerów przygotowali Łukasz Plata, Karol Pęcherz, Karolina Wiśnia Wiśniewska (brawooo!) Zdjęcia bardzo różnie: Wojciech Nekanda Trepka, Tomek Piech, Karolina Wiśnia Wiśniewska, Jędrzej Stelmaszek (brawooooo, brawoooo). Materiały filmowe z archiwum: Karol Pęcherz.

24 nr „Stemple” w postaci pieczątek z wierszami

screen ze strony www.magazyn-cegla.net

40 nr Magazynu Cegła podsumowujący dotychczasową działalność z lat 2000-2018