Małe Instrumenty w niedzielę w Puzzlach zagrają kompozycje Fryderyka Chopina. Przed koncertem o godz. 17.30 w Tajnych Kompletach odbędzie się spotkanie z autorami książki i zespołem (wstęp wolny).

Kto ma ucho, niechaj wpada.

O książce:

Muzyka współczesna nie straszy, jeśli nie boisz się otworzyć na dźwięk. Książka i płyta ?Małe Instrumenty grają Chopina?, pokazują, że wchodząc w świat dźwiękowych eksperymentów ? bez względu na to, ile masz lat ? każdorazowo dajesz sobie sposobność do odkrywania tego, co jeszcze nieznane i przeżywania coraz to nowych wrażeń.
Kluczem jest toy piano – przedmiot zaskakujący, wciąż zabawka, a jednocześnie poważny instrument wykorzystywany przez współczesnych muzyków i kompozytorów. To właśnie małe fortepiany i pianina, w pokaźnej liczbie dwudziestu rożnych egzemplarzy, rozbrzmiewają na płycie grupy Małe Instrumenty, która zagrała utwory Chopina w sposób tak nowatorski i odkrywczy, jak nikt dotąd.
Instrument jest też bohaterem książki ? pierwszej na świecie prezentacji kultury muzycznej toy piano, będącej zarazem niezobowiązującym przewodnikiem po przestrzeni eksperymentu we współczesnej muzyce.

„Grające zabawki i drobiazgowy tekst doskonale się tu uzupełniają. Małe instrumenty to drobiazgi o wielkim znaczeniu. Przypominali o tym surrealiści, czarni mistrzowie jazzu i wizjonerzy awangardy. A poza tym,
jak dobrze się ich słucha!”

Rafał Księżyk


Tajne Komplety
Przejście Garncarskie 2, Wrocław
(jedna z 3 uliczek przecinających rynek)

12 grudnia  / niedziela/ godz. 17:30