Pięciu poetów z Moskwy i Tomska spakowało swoje wiersze do walizek i wyruszyło w podróż po świecie. Postanowili zahaczyć także o Wrocław.
Nie chcieli więcej czekać na publiczność przy centrach kultury, bibliotekach i innych oficjalnych miejscach, więc postanowili sami wyjść ze swoją poezją do czytelników.
Po raz pierwszy zorganizowali objazdowy festiwal poezji (Pieriedwiżnoj festiwal’ aktual’noj poezji) w Tomsku 2012 roku, gdzie czytali wiersze na ulicach, w parkach czy pubach. Start pokazał, że ich pomysł ma sens. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób, które na co dzień nie miały częstego kontaktu z twórczością poetycką. Rozszerzyli zatem swoją działalność, organizując festiwal dwa razy do roku: latem podróżują po Syberii, a zimą odwiedzają „babilońskie miasta Starego Świata”.
Do Wrocławia przyjechało pięcioro poetów z tej grupy: Natalia Nielubowa, Anastazja Romanowa, Andriej Filimonow, Aleksiej Jakowlew i Andriej Polonski.

W planach poeci mają odwiedzenie jeszcze Francji i Niemiec. Po zakończeniu poetyckiego tournee zamierzają wydać zbiorowy tom poezji, w którym opublikują wiersze w co najmniej trzech językach, w tym polskim.
Więcej informacji nawww.placenigde.ru , która jest dostępna w językach: rosyjskim, polskim i angielskim.