30 listopada w Księgarni Partnerskiej DSW Tajnych Kompletach odbędzie się spotkanie z Konstantym Usenką, autorem wydanej przez Wydawnictwo Czarne książki ?Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu?. Z autorem porozmawia Hubert Kostkiewicz.

Książka dostępna w naszej księgarni on-line:

?Oczami radzieckiej zabawki? to barwna opowieść o rosyjskiej alternatywnej scenie muzycznej od początków punk rocka i nowej fali, aż po najnowsze produkcje z pogranicza hip-hopu, electro i innych stylów muzycznych. Z tekstów piosenek i ludzkich życiorysów, opisanych na tle społeczno-politycznej zawieruchy, wyłania się obraz współczesnej Rosji widzianej oczami pokolenia urodzonego w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Autor opowiada o bohaterach radzieckiej i rosyjskiej offowej sceny muzycznej, notując na marginesie
własne wspomnienia jako uczestnik i naoczny świadek wielu opisanych wydarzeń.

Pablopavo o książce Usenki: ?Z różnych przyczyn kultura rosyjska w Polsce jest w odwrocie. Coraz mniej się o niej pisze i mówi. O kontrkulturze rosyjskiej nie mówi się za to wcale. Po książce Konstantego Usenki powinno się to zmienić. Autor jest nie tylko znawcą i propagatorem fenomenu rosyjskiego i radzieckiego undergroundu, ale też fantastycznym opowiadaczem, który przenosi nas do zadymionych sal prób, na ulice szarych miast, do komunałek, w których rodzi się sztuka przez brudne S. Usenko sam jest jedną z legend warszawskiego podziemia muzycznego i pewnie dzięki temu odmalowuje tę całą nieznaną u nas historię tak, że chce się od razu posłuchać szalonego Mamonowa albo lirycznego Coja. To nie jest po prostu dobra książka; to jest książka niezbędna?.

Spotkanie odbywa się w ramach 12. Wrocławskich Promocji Dobrej Książki.