Fragment spotkania autorskiego prozaika Ryszarda Lenca. Ryszard Lenc posiada na swoim koncie dwie książki oraz opowiadania (takie jak: ?Daimonia?, ?Piękny świat? czy ?Poeci, poeci?) wydawane w czasopismach literackich .

Najnowsza książka Lenca ?Chimera? dostępna jest już w księgarniach i w sieci.

Autor o książce: ?Książkę skomponowałem z opowiadań zebranych w trzech cyklach: Daimonia, Piękny świat oraz Poeci, poeci, pisanych w latach 2007-2013. Niektóre teksty były publikowane w magazynach literackich i pismach kulturalno-społecznych. Daimonia to cykl opowieści o bogach, demonach i ludziach. Jakiś daimonion siedzi bowiem we mnie mocno i to zapewne on odpowiedzialny jest za moje przywary i skłonność do złych lub dobrych uczynków. Piękny świat to zamierzenie literackiego komentowania tego wcale nie najpiękniejszego ze światów. Wreszcie Poeci, poeci inspirowani są poezją. Sprzed wieków, sprzed lat
i współczesną.


Ryszard Lenc
(ur. w 1955 r., mieszka od zawsze w Katowicach). Pisze opowiadania. W 2007 roku wydał debiutancki zbiór pt. ?Ja, Wittgenstein? (Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi). Współpracuje z pismami oraz portalami literackimi i kulturalnymi, min. ?Akcentem?, ?Frazą?, ?Odrą, fundacja-karpowicz?.

Współzałożyciel Śląskiego Klubu Profesorskiego. Redaguje na www.fundacja-karpowicz.org ?Zapiski czytającego w niedziele? i na www.wforma.eu ?Wędrówki niewędrującego?.

Bliskie mi jest miejsce, gdzie spotykają się i dyskutują ze sobą filozofia, mitologia i religia, gdzie spory wiodą osoby i Osoby z kręgów kultury antycznej, judeochrześcijańskiej, Dalekiego Wschodu. Wierzę, że takie miejsce istnieje i mam nadzieję, że człowiek jest czym więcej niż tylko pożądliwym homo oeconomicus.
Więcej na: http://www.ryszard-lenc.pl/blog