STAGE OF UNITY
The Rainbow Power

Lion Stage Records 2009 / LSR 003

REEDYCJA DWÓCH PŁYT KULTOWEGO STAGE OF UNITY – THE RAINBOW POWER

Dzięki staraniom Lion Stage Records ukazały się dwa długo oczekiwane krążki kultowego zespołu Stage of Unity ? „Jah Bring I” i „Good Connection”. Utwory z obydwu płyt zostały zarejestrowane na początku lat dziewięćdziesiątych i ukazały się na kasetach magnetofonowych. Teraz zostały wskrzeszone w nowym cyfrowym wcieleniu pod nazwą The Rainbow Power. Nad opieką brzmienia czuwało studio AS ONE.

Wrocławskie Stage of Unity to muzyczny fenomen zajmujący w polskim reggae miejsce obok takich składów jak Bakshish i Izrael. Bujające, mocno gitarowe roots reggae w wykonaniu Stage of Unity uformowało muzycznie całe pokolenie fanów i twórców polskiego reggae.

Jamajska modlitwa Stage of Unity wyrywa z matni Babilonu i przenosi do świata pokoju i dobrych wibracji. Spokojny wokal Kristafariego oraz kojące gitarowe riffy wprowadzają w łagodny trans przypominając wszystko to, co w reggae najlepsze. Ocierające się o dub brzmienie jest wzbogacone gorącymi solówkami i sprawnie przemyconym rockowym beatem. Muzyka SoU to prawdziwie dobre połączenie z delikatną częścią naszej natury, to tęskniące granie, które wprowadzi twoje serce w rytm miłości.

Legenda Stage of Unity jest wciąż żywa wśród fanów, a utwory takie jak ?War in a Babylon?, ?Good Connection?, czy ?List do św. Pawła? to dla wielu najlepsze karty polskiej sceny reggae. Albumy „Jah Bring I” i „Good Connection” zostały na nowo zmasterowane. Na „Good Connection” znajdą się pięć niepublikowanych dotąd utworów.