Po kilku latach oczekiwania na debiut prozatorski Filipa Surowiaka wreszcie dostajemy ?Wiązkę? ? żeby nie powiedzieć ?wiąchę? ? opowiadań tego wciąż młodego wrocławskiego pisarza.

We wtorek na deskach Tajnych Kompletów z Surowiakiem zetrze się Paweł Kaczorowski, który o książce pisze tak:

Ci czytelnicy, którzy ? podobnie jak niżej podpisany ? zaznali już bezkompromisowej dykcji i zwariowanej narracji ego-biografii Surowego; którzy podczas wielu wieczorów autorskich, slamów lub literackich festiwali przekonali się jak zgrabnie i z polotem, ale i z pazurem i dystansem można używać krytycznych dyspozycji umysłu, a jednocześnie soczystych wulgaryzmów ? wiedzą, że podczas lektury nudzić się nie będą. Opinię tę potwierdza sam profesor Stanisław Bereś ? autor 'Przedsłowia’ otwierającego książkę?.

Jest to ten typ prozy, której klimat lubię, bo przypomina mi atmosferę twórczości Konwickiego, Nowakowskiego i Pilcha, w której krzyżują się ze sobą trywialność i tajemnica, outsiderska dezynwoltura i piekąca świadomość absurdu istnienia. Nie nudzę się, choć sporo tu trucizny, jestem zaintrygowany. Przyjemne uczucie?.

(Rzeczony prof. Stanisław Bereś.)

ZAPRASZAMY 17 maja 2011 (wtorek), Café Księgarnia TAJNE KOMPLETY, Przejście Garncarskie 2, godz. 19.00.