W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie wokół książki Pęknięte miasto Biesłan z udziałem autorów.

Miejsce: Café Księgarnia Tajne Komplety ul. Przejście Garncarskie 2. Wrocław 50-107

Czas:  19.10 / niedziela / godz. 16:00

Chcielibyśmy zaproponować Państwu niecodzienne spotkanie ze Zbyszkiem Pawlakiem: znawcą Wschodu, mówcą, autorem, wykładowcą uniwersyteckim, wieloletnim pracownikiem organizacji humanitarnych i koordynatorem programów edukacyjnych na terenach Azji Środkowej gdzie mieszkał przez 10 lat. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Spraw Azji w Wielkiej Brytanii gdzie mieszka wraz z rodziną.

Prowadzi gościnne wykłady na uczelniach i liceach, mówi do dorosłych w bibliotekach, muzeach i ośrodkach kultury, bierze udział w wydarzeniach kulturalnych w Polsce i zagranicą. Na I Podlaskim Festiwalu Kultur i Podróży w Białymstoku, zdobył nagrodę publiczności za najciekawszą prezentację całego festiwalu, na kolejnych w Krakowie ?Trzy żywioły? i w Warszawie ?Terra? odebrany został ze szczególnym zainteresowaniem i emocjami – opowieść pełna mądrości i życiowego doświadczenia. Przemawiał do tysięcy zebranych na festiwalu

Zbyszek Pawlak wraz z Jerzym A. Wlazło są autorami książki Pęknięte miasto, Biesłan. Zbyszek Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tragicznych wydarzeniach, jakie dotknęły miasto. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie. Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi szkole.

Spotkania odbywają się w ramach akcji społecznej Balony Wolności upamiętniającej 10 rocznicę zamachu w Biesłanie.

Więcej o akcji: www.balonywolnosci.pl