zaproszenie_25_XI_mini
W piątek 25 listopada 2011 o godzinie 19.00 w Tajnych Kompletach odbędzie się spotkanie z autorami książki ?Szkice z życia materii martwej/Wyimki z Elegii duinejskich R.M. Rilkego?.

W spotkaniu organizowanym przez wydawcę, Zaułek Wydawniczy Pomyłka, wezmą udział współautorzy książki: Przemek Cerebież-Tarabicki, Cezary Sikorski, Ola Słowik i Jacek Sojan. Zaprezentowany zostanie cykl obrazów Przemka Cerebież-Tarabickiego ?Szkice z życia materii martwej?.

?’Wyimki z Elegii duinejskich’ Cezarego Sikorskiego to nie tylko parafraza, czyli swobodne omówienie utworu Rilkego. Zamiana prozy poetyckiej oryginału na klasycyzującą formę sonetową, mającą z góry narzucony porządek, czyniący z otwartego zapisu pierwowzoru bardziej zdyscyplinowaną postać poetycką, zdaje się sugerować, że autor Wyimków robi wypisy z sensów poszczególnych elegii, ale jednocześnie prowadzi z tymi sensami polemikę. Czyni to jak człowiek, który roztrząsa znaczenia po to, by samemu znaleźć w nich swoje miejsce, idąc niby po śladach, a jednak obok i tocząc spór sam ze sobą? (Jacek Sojan).

?Tajemnica to sedno malarstwa Przemysława Cerebież-Tarabickiego. Przekroje przez inność ? jakby rozpięte na desce malarskiej ptaki i ludzkie pałuby, niepewne, czy warto wyodrębnić się z kosmosu materii. Jej faktura ? gęsta, nierówna, zakrzepła, a jednak zmagająca się w ruchu ? jest ostatecznie wartością najbardziej uderzającą w sztuce Tarabickiego? (Aleksandra Słowik).

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Tajne Komplety Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław, 25 listopada 2011 r., godz. 19.00. Wstęp wolny.