Tajne Komplety zapraszają na baardzo wakacyjny koncert zespołu Miążsż. Koncert odbędzie się w czwartek 26 lipca. Start o godz. 19.00 / bilety: 9 zł.


Dla tych, którzy nie wiedzą, zespół Miąższ gra mniej więcej tak:
http://www.youtube.com/watch?v=7ossMPz08iU

Miąższ powstał w listopadzie 2008 roku w Lublinie. Sebastian Pikula przyprowadził Joannę Ewę Zawłocką do domu Krzysztofa Karola Gadzało, gdzie po pysznym obiedzie po prostu napisali trzy piosenki, a po niespełna dwóch miesiącach mieli już materiał na koncert. Miąższ objawił się publiczności w grudniu 2008 w maleńkiej lubelskiej knajpce – Lulu Cafe.

Od tego czasu zagrali już około setki koncertów. Największym sukcesem Miąższu jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program  „Miąższ jedzie wiochą”.  I rzeczywiście Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp.

Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy. Marzec 2012 to termin premiery debiutanckiego albumu zespołu Miąższ. Wydawcą jest Karrot Kommando, a gościnnie swoich talentów na płycie użyczyli m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Bielas, Słoma i Gralak.