Kory

Już 31 marca o godz. 18:00 we wrocławskich Tajnych Kompletach spotkanie z Wojciechem Korycińskim, autorem świdnickich powieści kryminalnych. Pretekstem będzie jego ostatnia książka zatytułowana Niebieskie zakony.

Prowadzi dr Robert Kaśków.

O książce: Niebieskie Zakony to powieść ironiczna. Korzystająca obficie z dobrodziejstw znanych literackich chwytów. Traktująca w prześmiewczy sposób ukazywaną rzeczywistość. Zapraszająca Czytelnika do podjęcia intelektualnej gry i zabawy w ?skąd to znam??. Historyczny kostium pęka w szwach, ukazując gdzieniegdzie ciało współczesności. Pomiędzy strojem a ciałem rodzi się literackość tej powieści. Powieści o Księdze, Głupcu i Labiryncie?

Wojciech Koryciński (1978) – ur. 1978. Nauczyciel języka polskiego w I LO im. J. Kasprowicza w Świdnicy, pomysłodawca i organizator Świdnickich Śród Literackich, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wielu artykułów o tematyce literaturoznawczej, członek Stowarzyszenia ?Chiazm?. W 2010 roku debiutował powieścią kryminalną Tajemnice ulicy Pańskiej. Otrzymał za nią nominację do wrocławskiej nagrody ?Warto? oraz został uhonorowany przez prezydenta Świdnicy Nagrodą w Dziedzinie Kultury w 2011 roku.