Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie wraz z Księgarnią Tajne Komplety zapraszają na spotkanie dyskusyjno-warsztatowe: „Wro-Space. Przestrzenie Działań Społecznych”, które odbędzie się 14 kwietnia 2011 we Wrocławiu.

Tematem spotkania będzie kwestia wykorzystywania przestrzeni miejskiej do pobudzania aktywności społecznej przez wrocławskie organizacje pozarządowe i inne osoby aktywne.

Na spotkanie zaproszono ?ekspertów w działaniu? , czyli Wrocławian/ki, którzy/re szeroko rozumianą przestrzeń miejską wykorzystują właśnie do tego, by pobudzić ludzi do działania i myślenia. Przybędą m.in.:  Robert Drogoś ze stowarzyszenia ?Tratwa? („Zajezdnia ? Pracownia Projektów Międzykulturowych?),  Anna Rumińska, przedstawicielka eMSA Inicjatywy Edukacyjnej (placemaking, Splot Szewska, Kulturka Podwórka), oraz Karol Pęcherz z Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza (księgarnia Tajne Komplety). Po dyskusji panelowej nastąpi część dyskusyjno-warsztatowa, w której udział wezmą wszyscy chętni goście.

W dalszej części spotkania przewidziane są warsztaty-dyskusyjne, z udziałem wszystkich przybyłych gości.

Spotkanie będzie dobrą okazją, by zastanowić się nad pytaniami:

* W jaki sposób pobudzić aktywność wrocławian do działania na rzecz innych?
* Jak organizacje pozarządowe mogą wykorzystać przestrzeń miejską w swojej działalności?
* Jak tworzyć w przestrzeni miejskiej miejsca przyjazne ludziom?

Data: 14 kwietnia 2011 r. (czwartek)
Miejsce: Księgarnia Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2 (Rynek)