Zapraszamy na Europejską Noc Literatury. Wydarzenia w ramach imprezy odbędą się również w Przejściu Garncarskim oraz Księgarni Tajne Komplety.

Startujemy już od 12.00. Przez cały dzień w Przejściu Garncarskim grać będzie DJ Filip na Bosaka prezentując nietuzinkowe sety muzyczne z motywami literackimi.

Warsztaty dla dzieci prowadzone przez znakomitą grupę Baju Baju odbędą się w Księgarni Tajne Komplety w godzinach 12.00-16.00. Cały czas trwają zapisy, zgłoszenia można wysyłać na adres grupa.bajubaju@gmail.com

Tematem warsztatów jest „miejsce”. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał za zadanie „poszukać tych miejsc” -ulubionych, wrocławskich. Następnie wybrać jedno z nich i opowiedzieć jego historię na dwa sposoby. Plastycznie – budując je na płaszczyźnie wielkoformatowego kartonu ( 100 x 70 ) za pomocą elementów wycinanych z kolorowych papierów, folii, kawałków tektury, rysując mazakami. Literacko – wymyślając historię danego miejsca i zapisując ją na odwrocie stworzonej przez siebie „elewacji”. Każde ze stworzonych „miejsc” będzie elementem całego MIEJSCA, które powstanie po zakończeniu warsztatów. Połączone miejsca-puzzle stworzą dodatkową przestrzeń w sercu Rynku, a na pewno – zatarasują Przejście Garncarskie. :).

Dla rodziców miła niespodzianka, księgarnia tego dnia uruchamia Kiermasz Książek dla Dzieci. Najlepsze wydawnictwa w niespotykanych cenach, rabaty sięgać będą 20%, a warto się jeszcze potargować.

Każdy, kto tego dnia odwiedzi Przejście Garncarskie będzie mógł odbić sobie wiersze na pieczątkach. Komplet pieczęci z tekstami to oczywiście 24 nr Magazynu Materiałów Literackich CEGŁA. Należy zatem zabrać ze sobą lniane torby, koszulki, notesy, prześcieradła lub dowolne nośniki, na których można odbić wiersze. Jedna uwaga: Pieczątki są widoczne tylko na jasnych powierzchniach!!! Odbijamy w godzinach 12.00-23.00 w Przejściu Garncarskim.

Przez cały dzień w tunelu łączącym rynek z Przejściem Garncarskim funkcjonować będzie interaktywna instalacja przygotowana przez Spółdzielnie PANATO oraz Tajne Komplety. Instalacja składać się będzie z ruchomych fragmentów ? tabliczek, dzięki którym każdy będzie mógł poczuć smak dadaistycznej przygody ze słowem pisanym i odnaleźć w sobie duszę artysty.

Dla każdego klienta Tajne Komplety przygotowały specjalny konkurs z nagrodami. Każdy zakup premiowany będzie losem Tajnej Loterii. Do wygrania przyjemności gastronomiczne, książki, gadżety.

Od godziny 18.00 rozpoczną się odczyty Michała Rusinka, który zaprezentuje nieznaną jak dotąd prozę francuskiego autora Philippa Claudela ?Zapachy?

Uwaga: Odczyty będą odbywać się co pół godziny.

Więcej o Europejskiej Nocy Literatury:

EUROPEJSKA NOC LITERATURY

Jedna noc – wiele doświadczeń!!!!

Zapraszamy!!!