10 grudnia o 18:00 spotkanie z Filipem Zawadą i jego albumem „Drewniane gody”, w którym znajdziemy cykl zdjęć opowiadający o piątym roku małżeństwa. Zbiór fotografii, wydany nakładem Ośrodka Postaw Twórczych, pokazuje nie tylko dwójkę życiowych partnerów, z których jeden jest ukryty za aparatem, ale także pejzaże, rzeczy i sprawy, które oddają rodzinny nastrój.

Życie rzadko wygląda tak jak w filmach Walta Disneya, w których nikt nie wyrzuca śmieci, nikt nie umiera, nikt nie pierze i nikt nie zamyka się w łazience, żeby uciec na chwilę od codziennych problemów. Ja staram się opowiadać głównie o takich rzeczach, bo moje życie składa się głównie z pozornie prozaicznych spraw. Więc gotując obiad mogę tylko pozazdrościć Disneyowskim postaciom.

Filip Zawada / Itoito(ur. 1975)ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim iSzkołęFotograficzną PHO-BOS we Wrocławiu, gdzie bronił dyplomu uNatalii LL.Grał w zespole Pustki oraz Indigo Tree. Obecnie pracujejako nauczycielfotografii w Ośrodku Postaw Twórczych. Studiuje także fotografię naUniwersytecie Śląskim w Opavie w Czechach. Brał udział wlicznychwystawach grupowych m.in. Consume Society w Berlinie czy projekt wramach Galerii Bezdomnej, był członkiem Grupy Plastycznej im. FrankaZappy. Wydał kilka tomików poetyckich i tom prozy „Psy pociągowe”. Od2011 roku współprowadzi internetową galerię Halogenki(www.halogenki.com). W październiku 2011 odbyła się premiera jego pierwszego albumu „Drewniane Gody”