14 czerwca o godz. 18:00 w Tajnych Kompletach spotkanie z Jerzym Franczakiem, autorem wydanej przez Korporacji Ha!art powieści „NN” (dostępnej także w wersji elektronicznej i jako audiobook).

Prowadzenie: Marcin Czerwiński („Rita Baum”).

***
O „NN”:

Kraków, dżdżysta ciemność, środek nocy. Na ulicy leży mężczyzna, najprawdopodobniej potrącony przez samochód. Niebawem odnajdą go trzy przypadkowe osoby. Trzech przygodnych przechodniów, asystujących przy anonimowym umieraniu. Trzy opowieści osnute wokół milczenia. Wielka mobilizacja słów, języków, światopoglądów, ideologii.

***
Bohaterowie spotykają się (w dramatycznych okolicznościach), a jednocześnie mijają ze sobą. Ich relacje z najbliższymi okazują się powierzchowne, nieautentyczne, zastępcze. Prawdziwe pragnienia pozostają ukryte, traumatyczne doświadczenia są przedmiotem autocenzury. Jedynym ratunkiem wydaje się stereotyp i banał. ?NN? to bardzo gorzki utwór, bo pokazuje zamknięty krąg społecznych ról, z którego nie ma ucieczki.

Krzysztof Uniłowski

***
Książka ukaże się również w wersji elektronicznej, wraz z audiobookiem.

W nagraniu audiobooka udział wzięli: Jerzy Franczak, Agnieszka Żulewska, Jan Sobolewski, Lucy Sosnowska

Opracowanie dźwiękowe: Piotr Żyła

Muzyka: Wojciech Gąsiorowski

Reżyseria i opracowanie dramaturgiczne: Agnieszka Jakimiak i Lucy Sosnowska

***
Więcej o książce NN Jerzego Franczaka w katalogu wydawniczym Korporacji Ha!art: http://ha.art.pl/wydawnictwo/zapowiedzi/2261-jerzy-franczak-nn.html