Wrocławski Klub Krytyki Politycznej zaprasza na spotkanie wokół książki Ekonomia Kultury.

Kto powinien finansować festiwale filmowe, wystawy, przedstawienia teatralne – państwo czy prywatne fundacje? Po co współczesnej demokracji silne media publiczne? A nowe media? Czy państwo powinno je wspierać? Co zrobić, żeby internet nie tylko dostarczał rozrywkę? Dlaczego kultura sieci przynosi zmianę cywilizacyjną? I wreszcie – na czym polega krytyczna funkcja kultury na początku XXI wieku?

Ekonomia kultury przybliża najnowsze światowe trendy w myśleniu o roli kultury. Przewodnik zawiera wybór tekstów zachodnich, definicje pojęć, omówienia teorii „żywych klasyków” (Richarda Floridy, Chrisa Andersona), a także analizy polskich realiów i szkice projektów zmian. Wśród autorów są naukowcy, dziennikarze, teoretycy i twórcy: m.in. Beata Stasińska, Jacek Żakowski, Edwin Bendyk, Maciej Gdula, Maciej Nowak.

O Książce rozmawiać będą:

– dr Magdalena Matysek-Imielińska, kulturoznawczyni z UWr, zajmuje się m.in. antropologicznym ujęciem nowoczesności/ponowoczesności oraz koncepcjami Zygmunta Baumana;

Magdalena Błędowska, redaktorka Krytyki Politycznej, współautorka „Ekonomii kultury. Przewodnika Krytyki Politycznej”;

Hubert Kostkiewicz – animator kultury, działacz wolnościowy, Centrum Reanimacji Kultury;

Prowadzenie:

Paweł Kaczmarski – krytyk literacki, członek wrocławskiego Klubu Krytyki Politycznej.

Dyskusja odbędzie się 11.02.2011, o godzinie 17.00, w księgarnipartnerskiej DSW Tajne Komplety (Rynek, Przejście Garncarskie 2).