22 listopada o 18.00 Tajne Komplety zapraszają na spotkanie z autorami OFF_PRESS i promocję dwujęzycznych książek: „Wycieczki Osobiste / Code of Change ” Rafała Gawina (Londyn 2011) i „Wiedeński High Life / Vienna High Life” Jakobe Mansztajna (Londyn 2011).

Organizatorem spotkania jest OFF_PRESS, niezależne wydawnictwo z siedzibą
w Wielkiej Brytanii, które promuje współczesną twórczość literacką w przekładzie polskim i angielskim. Przez aktywną promocję literatury wydawcy rozumieją organizację wydarzeń literackich, wieczorów autorskich, spotkań z pisarzami tworzącymi w różnych językach z użyciem filmu i sztuk
wizualnych.

W listopadzie OFF_PRESS podróżuje po Polsce z książkami wydanymi w 2011, w tym ręcznie szyte egzemplarze tworzone w Londynie ? odwiedzone zostaną Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź i Warszawę, by spotkać się z autorami (w tym roku wydano ponad 50 polskich pisarzy w tłumaczeniu na język angielski) i publicznością, pokazać filmy i porozmawiać o literaturze i wydawnictwach w XXI wieku.

W programie ponadto: pokaz filmu „Through the Grey Zone” (amerykański pisarz, brytyjski wydawca i niemiecka dziennikarka podróżują po Polsce, organizując spotkania literackie); pokaz filmu „Everything Poetry Still”, zainspirowanego twórczością Edwarda Stachury (po Polsce podróżuje londyński pisarz Marek Kazmierski, tłumacząc wiersze i zapoznając się z ojczyzną, którą opuścił jako dziecko); dyskusja na temat wniosków z międzynarodowej konferencji w Londynie „Polish Literature Since 1989”.