Spotkanie z Antonem Krotovem_21.10.11_Wroclaw

Instytut Studiów nad Islamem oraz Księgarnia Tajne Komplety zapraszają na spotkanie z Antonem Krotovem ? rosyjskim podróżnikiem-muzułmaninem, legendą rosyjskiego autostopu, twórcą Akademii Wolnych Podróży pt. ?Praktyka wolnych podróży?.

Anton Krotov ? rosyjski podróżnik, pisarz, autor 38 książek, m.in.: ?Autostopem po Rosji?, ?Autostop w Azji?, ?Praktyka wolnych podróży?, ?Dom dla wszystkich?, ?200 dni na południu?; przemierzył autostopem i na piechotę ponad 650 tysięcy kilometrów drogami Rosji, Eurazji i Afryki; podczas spotkania opowie o swoich podróżach po różnych krajach, takich jak: Afganistan, Iran, Pakistan, Mongolia, Chiny, Malezja, Indonezja, Egipt, Sudan, Etiopia, Kenia, Tanzania, Angola, Papua Nowa Gwinea, Indonezja, Indie, Tadżykistan, Rosja, Polska?

Anton Krotov podróżuje od 1991 roku. W 2001 roku przyjął islam. Jest autorem wielu przewodników i opowiadań podróżniczych w języku rosyjskim. Uważa, że każdy człowiek może podróżować w podobny sposób, a świat jest przyjazny i bezpieczny, otwarty dla każdego, kto chce go zobaczyć. Do tego potrzebny jest tylko wolny czas i chęci.

Prowadzenie i tłumaczenie: dr Mariusz Marszewski (Instytut Wschodni UAM w Poznaniu

Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław

21 października 2011 (piątek)

Godz. 18:30

Wstęp wolny

Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora, a także czasopismo ?As-Salam?.

Strona Antona Krotova ? nowości i dziennik podróży: http://a-krotov.livejournal.com
Strona Akademii Wolnych Podróży: www.avp.travel.ru
Strona Instytutu Studiów nad Islamem: www.isni.pl