Od 5 kwietnia w Tajnych Kompletach Księgarni Partnerskiej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej będzie można oglądać wystawę zdjęć Doroty TURAJ, studentki III roku Edukacji Wczesnoszkolnej z Terapią Pedagogiczną, członkini koła fotografii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Współczesne obrazy fotograficzne powstają z astronomiczną precyzją sterowania cyfrowego. Algorytm zarządza czasem i ilością światła, automatyka nadąża za ruchem źrenicy oka, program wykrywa twarze. Odpowiedzią na to ponowoczesne zjawisko są obrazy Doroty Turaj, które zanim zostaną zdigitalizowane w pamięci urządzenia, powstają w jej świadomości. – Autorka skrzętnie pomija cyfrową ciemnię, korzystając jedynie z możliwości utrwalania swoich wizji, a Jej obrazy odnoszą się do wnikliwej analizy otaczającej nas przestrzeni ? zachęca do odwiedzenia Krzysztof Nowak, opiekun Koła Fotografii DSW.

Wystawa będzie towarzyszyła spotkaniu z dr Bożeną Umińską-Keff, autorką ?Utworu o Matce i Ojczyźnie?, wystawianego w styczniu przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, rozpoczynającemu cykl seminarium prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dr. Pawła Rudnickiego ?Społeczno-ideologiczne konteksty edukacji?.