daily design discoveries

Czy literatura Dolnego Śląska doczekała się własnej szkoły pisania? Czy możemy mówić o jakiejkolwiek dolnośląskości? Jak działalność lokalnych wydawnictw i czasopism wpływa na życie literackie regionu? Czego Dolnemu Śląskowi brakuje na tle innych literackich ośrodków w Polsce? Czym możemy się szczycić? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poszukamy podczas drugiego w tym sezonie Śniadania Mistrzów.

Rozmowa na ten temat odbyła się wcześniej w trakcie festiwalu ?Podwodny Wrocław?, jednak wtedy nie udało się dotrzeć do sedna sprawy, stąd powrót tego zagadnienia ? tym razem w ramach Śniadań Mistrzów. Dyskusję będzie moderował Grzegorz Czekański z Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza, a udział w rozmowie weźmie czterech znawców tematu, spoglądających na zagadnienie z różnych perspektyw. Uniwersyteckie spojrzenie zaprezentuje Wojciech Browarny z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzi zajęcia o literaturze współczesnej, a grono uzupełnią: Bartosz Sadulski, przedstawiciel młodego pokolenia wrocławskich poetów, ale także recenzent, redaktor i animator kultury; Marcin Hamkało, szef Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, poeta i krytyk literacki, zajmujący się też filmem; oraz Jacek Bierut, pisarz (?PiT? i ?Spojenia?), krytyk, współzałożyciel Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza.

Śniadania Mistrzów to cykl spotkań organizowanych przez portal kulturalny G-punkt.pl we współpracy z Klubokawiarnią ?Mleczarnia?. Współorganizatorem nadchodzącej odsłony Śniadań jest Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. W niedzielne poranki, przy kawie, lekkim poczęstunku i w nieskrępowanej atmosferze poruszane są najaktualniejsze tematy dotyczące życia kulturalnego naszego miasta, regionu, kraju.

Co: Literatura w wymiarze lokalnym – dolnośląskość, debata z cyklu ?Śniadania Mistrzów?

Gdzie: Klubokawiarnia Mleczarnia

Kiedy: 28 listopada 2010 r., godzina 12:00